Looduslähedus kesklinna naabruses

Sisuturundus
Lahekalda arendaja Merko on uutele koduomanikele loonud seitse erinevat viimistluspaketti, selles korteris kasutati paketti “Marmor”. | Katrin Uusoja

Lahekalda kvartal kõrgel paekaldal on ümbritsetud loodusest ja terviseradadest, samas jäävad koolid-lasteaiad, toidupoed ja kultuurikeskused vaid jalutuskäigu kaugusele. See on väike rahuoaas, mis on tegelikult südalinnale lähemal kui Pirita või suurem osa Lasnamäest, lihtsalt nii hästi loodusesse peitunud, et mõjub pealinna-lähedase väikelinnana.

Kümnekonna aasta pärast on Lahekalda kvartalis kokku enam kui 1500 hubast kodu. Ühte esimesena valminud korterisse sisse astudes üllatavad üle värviliste puulatvade avanevad vaated merele.


Kahetoaline korter on avar ja valgusküllane, väga hea planeering laseb sellel mõjuda veelgi ruumikamana. Korteri interjöör on vormilt modernne, samas kodune ja soe. See ei flirdi hetketrendidega ning näeb värske ja kaasaegne välja ka aastate pärast. Põrandaküte tagab puhtad ja rahulikud seinapinnad, tänu millele on atmosfäär veelgi harmoonilisem.

Esiku garderoobisüsteem mahutab tõesti palju rõivaid ja jalanõusid ning lisaks saab sinna peita koduses majapidamises vajaliku, tolmuimejast triikimislauani. | Katrin Uusoja

Avarale korterile lisab õhulisust Aunman Mööblistuudio valge köök, milles on mahukad sahtlid ja kapid, ent mis sellele vaatamata ei mõju massiivsena ega domineeri ruumis. Otse köögist saab astuda rõdule, mis visuaalselt mõjub köögi pikendusena – rõdu eraldab köögist klaasuks ja suur aken.

Aasta soojemal poolel võibki see vabalt üle võtta elutoa rolli, sest mahutab nii söögilaua kui ka väikese ürdiaia. Rõdu on meretuulte eest kaitstud tumeda ja privaatsustunnet suurendava klaaspiirdega ning sealt avanevad vaated rahulikku ja turvalisse sisehoovi, mille keskmeks on mänguväljak ning lillepeenrad ja puud.

Ajatu disainiga diivan ja tugitool Remix on Isku valikust ja kaetud tumerohelisest sametist kangaga – sarnaseid toone leiab ka Lahekalda ümbruse metsadest ja terviseradadelt. | Katrin Uusoja

Kaunid Deveri kardinad ja seinte puhas valge toon on heaks taustaks kunstile, lastes esile tõusta disainvalgustitel ning hoolega valitud mööblil. Samas on need kontrastiks tumedale parketile, mille ilu heledate toonide foonil veelgi selgemalt esile tõuseb. Just see kontrast ja valitud materjalid loovad stiilipuhta lõpptulemuse.

Ühtne disain läbib kogu interjööri. Magamistuba on samuti heledates toonides, mis loob väga harmoonilise ja rahuliku atmosfääri. Toa keskmeks on polsterdatud peatsiga eritellimusel valminud Sofaservice’i voodi. Seda ruumi ei ole detailidega üle kuhjatud. Ühte seina täidab mahukas garderoobikapp, mille valmistajaks on samuti Aunman. Tuppa mahub ka väike laud, mis sobib nii tualettlauaks, aga võib vajadusel kiiresti kodukontori töölauaks muutuda. Heledates toonides ruumile lisavad karakterit ja soojust tumedamad detailid – voodi peats ja dekoratiivsed padjad.

Ümmargune söögilaud Romi on Furgneri valikust ja Skandinaavia disaini hea näide, köögi valmistas Aunman Mööblistuudio. | Katrin Uusoja

Avarust aitab hoida ja kodu kappidega ülekoormamisest säästa ka see, et iga Lahekalda korteri juurde kuulub eraldi panipaik. Samuti on igas trepikojas eraldi ruum lapsevankritele ja jalgratastele.

Ja jalgrattaga sõitmiseks on Lahekalda ümbruskond perfektne. Kui kodu lähedal on Mäe kergliiklustee, mis Maarjamäe klindilt alla Maarjamäele ja sealt edasi Pirita rannapromenaadile, jõeorgu või Pirita metsa terviseradadele viib, siis on ahvatlus suur kõik õhtud ja puhkepäevad looduses jalutades või rattaga sõites veeta. Tunne, et trenni tegemiseks või värskes õhus olemiseks ei jää üldse aega, on Lahekalda elanikele ilmselt võõras.

Ühiselt õuealalt leiab ajaveetmise võimalusi veelgi. Olemas on nii pinksilauad kui ka valgustatud puhkealad, kus lihtsalt värskes õhus aega veeta.

Ehkki enda järel korteri ust kinni tõmmates on tõesti tunne, nagu oleks pealinna melu jäänud kümnete kilomeetrite kaugusele selja taha, on tegelikult vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Maarjamäe loss, Eesti Ajaloomuuseum ja Filmimuuseum ning restoran Tuljak. Ainult pisut kaugemal on Kadriorg oma suurepäraste muuseumite ja restoranidega.

Bussipeatus on koduuksest vaid mõnesaja meetri kaugusel, autode parkimiskohad asuvad majade ümber.
 

www.merko.ee/lahekalda

www.merko.ee/kodud

Sarnased artiklid