Lugeja kurdab: kõik remondimehed nõuavad ettemaksu

kodus.ee
Enne kui renoveerimist alustada ja makseid tegema hakata, tuleks firma tausta põhjalikult kontrollida. | Shutterstock

Kodus.ee toimetusega jagas oma pahameelt lugeja, kes plaanib korteris remonti teha - talle tuli ebameeldiva üllatusena, et kõik ehitusettevõtted, kelle poole ta murega pöördus, küsisid ettemaksu.

"Arvestasin, et saan kulutada 5000 euro ringis. Aga kõik ehitusfirmad, kelle poole oma korteri remondi sooviga pöördusin, tahtsid ettemaksu - kõige vähem küsiti 10, aga enamasti 30-50%. Samas kuidas ma saan kindel olla, et ettemaksu saanud firma mu tuhandete eurodega enne tööde alustamist uttu ei tõmba? Kuidas selles olukorras käituda? Ei tahaks lihtsalt heale õnnele lootma jääda, pärast mine veel politseisse ja maksa veel kohtukulusid."

Kodus.ee palvel andis mures kodanikule nõu konsultatsioonifirma Eesti Ehituse Asjatundjad (ESTEA) ekspert Olavi Pilk. "Ettemaksu küsimine võib olla tingitud soovist mitte sõlmida tööde tegemiseks konkreetset lepingut, kus on määratletud mahud, teostaja vastutus ja maksegraafik," arvas spetsialist. "Või on tööde pakkuja osas tegemist selgelt pahatahtliku ja lühiajalise perspektiiviga ettevõtmisega, kus firma nimed vahetuvad väga kiirelt ja peale ettemaksu laekumist suurt midagi ei toimu."

"Kolmas võimalus on, et ettevõte on küll mõnda aega turul tegutsenud, kuid rahavoogude liikumine on alati punases ja ettemaks aitab majanduslikult paremini toime tulla," arvas ta. "Kõigil kolmel juhul tasub olla ettevaatlik ja enne lepingu sõlmimist uurida põhjalikult ettevõtte tausta," hoiatas Pilk. Reeglina endast lugupidavad ettevõtted tema sõnul ettemaksu ei küsi ja sõlmivad tellijaga korrektse lepingu. "Kirjaliku lepingu sõlmimisel on tööde teostamine kontrollitav ja fikseeritud ka vastutus võimalike kõrvalekallete korral," kinnitas Pilk.

 

Sarnased artiklid