Mida arvad? Linnaosavanem laulab Lasnamäe kiituseks

kodus.ee
Lasnamäe | Wikipedia: By Digger - [1] linked from http://forum.ee/t57572/moi-snimki/page__view__findpost__p__2630463, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9477079

Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva on otsustanud lähenevate valimiste eel poplauljana üles astuda: poplaulus "Привет, район!", kus ta solistina kaasa teeb, ülistatakse elu Lasnamäel.

Lauldakse sellest, kuidas Lasnamäe muudkui kasvab. "Juba on meid 120 000," rõõmustatakse elanike arvu suurenemise üle. "Ehitatakse, ehitatakse," ja videos näidatakse uute elumajade kerkimist Eesti suurimasse linnaossa. Kuigi video on üles laaditud linnaosavalitsuse Youtube'i kanalile, on kaaskirjas rõhutatud, et loo valmimiseks pole linna raha kasutatud, vaid video tehti valmis oma kulu ja kirjadega. Laulu on teinud ja esitavad kaaskirja andmeil inimesed, kes ise Lasnamäel elavad.

 Lasnamäe ja Mustamäe linnaosades paiknes 2011. aasta rahvaloenduse andmeil 45% kogu Tallinna eluruumidest ja 43% rahvastikust. Ent Lasnamäele kerkib ka uuselamuid - tõmbenumbriks kiire ühendus kesklinnaga, piirkond on hinnatud üürnike seas ning ajutise elukohana. Kodus.ee on varasemalt ka Lasnamäe olevikust ja tulevikust kirjutanud, lugejatest enamik vastas toona temaatilises küsitluses, et ei koliks kunagi magalapiirkonda või et kuigi elavad Lasnamäel, koliksid parema meelega mujale. 

Привет, район!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid