Mida teha kevadel kuivaks muutunud nahaga?

kodus.ee
Punetava (kuperoosse) naha korral tuleb kevadel kasutada kreeme, mis aitavad ennetada kapillaaride laienemist. | Shutterstock

Kevadel on enamasti probleemiks just naha kuivus – külm talv, kuiv õhk ja kütteperiood on selle väga kuivaks muutnud. Sellepärast on väga oluline naha niisutamine. Eriti hästi niisutavad tooted, mis sisaldavad uureat, dekspantenooli, sheavõid. Dušigeelide asemel võib kasutada dušiõlisid.
 

Kindlasti tuleb enne kreemitamist nahka koorida, sest pärast surnud rakkude eemaldamist pääsevad kreemi toimeained sügavamale nahakihtidesse. Nahk saab niiskeks kiiremini ja paremini.

Rasuse (tihti ka akneprobleemidega) naha hooldamiseks on hea kasutada puhastus- ja hoolduskreeme, mis aitavad rasueritust reguleerida, on põletikuvastased ning mõnel juhul sisaldavad ka matistavaid komponente. Viimased imavad rasu endasse, nii et nägu ei hakka päeva jooksul läikima. Enamasti sobivad need tooted ka meigi alla.

Ühtsed sarjad on normaalsele ja seganahale. Need kreemid on kerged (light) ja niisutavad, imenduvad kiiresti ega jäta nahka läikima, sobides ideaalselt meigi aluskreemiks. Kuiva ja ülikuiva naha kreemipurkidel on vastupidine märgistus – rich.

 

Punevat nahk
 

Punetava (kuperoosse) naha korral tuleb kevadel kasutada kreeme, mis aitavad ennetada kapillaaride laienemist, stimuleerivad mikrotsirkulatsiooni, tugevdavad veresoonte seinu ning vähendavad kapillaaride nähtavust. Selleks sobivad kreemid, mis sisaldavad hesperidiinmetüülhalkooni (stimuleerib veresoonte toonust ja mikrovereringet kapillaarides), põletikuvastase toimega dekstraansulfaati, retiinaldehüüdi (vähendab VEGFi, mis omakorda intensiivistab rakkude uuenemist ja suurendab marrasknaha paksust, nii et naha kaitse suureneb), allantoiini ning põletikuvastast ja rahustava toimega likohalkooni.
Mitme firma punetusvastastesse kreemidesse on lisatud ka rohelist pigmenti, mis näole kandmisel punetuse kohe neutraliseerib.


Allergiline nahk

Allergilise naha hoolduseks soovitatakse spetsiaalselt ülitundlikule nahale mõeldud tooteid. Enamasti ei sisalda need ühtegi võimalikku nahaärritajat, näiteks seepi, lõhna-, värv- ega säilitusaineid, parabeene või emulgaatoreid.

Psoriaatikutele on kõige raskem aeg talv ja varakevad, sest siis muutub nahk eriti kuivaks. Kõige tähtsam on siin naha igapäevane hooldus ja niisutamine. Enamik psoriaatilisele nahale mõeldud kreeme sisaldavad naha looduslikku niisutajat – uureat.

 

6 kindlat soovitust
 

* Kasuta igapäevaseks nahahoolduseks värvituid ja lõhnatuid hooldusvahendeid.

* Parem on neutraalse reaktsiooniga apteegikosmeetika.

* Leia oma nahale sobivad tooted, apteekri usaldusväärne nõuanne kulub ära.

* Niiske nahk imab hooldusaineid paremini, kasuta neid vahetult pärast veeprotseduure.

* Ära kasuta tundmatu päritoluga kosmeetikat.

* Loe alati pakendilt infot toote koostisosade kohta.

Allikas: Kodutohtri raamat „Sinu imeline nahk“.

Sarnased artiklid