Millega arvestada terrassi klaasimisel?
TM Kodu&Ehitus
Terrassiklaasid on rasked ja seda tuleb konstruktsiooni puhul arvestada. | Shutterstock

Oleneb, kas katusekonstruktsioon on juba paigas või on tegemist lihtsalt terrassipõrandaga ja soovitakse sinna peale ka talveaia täislahendust.

Kui tegemist on olemasoleva põrandaga, on oluline põrandaaluse vundamendi tugevus – kas see suudab kanda sinna lisanduvat talveaia konstruktsiooni raskust. Mõne talveaia puhul võib ühele tugipostile langeda ligi 1000kilone koormus – see kõik peab aga toetuma vundamendile. Samuti tuleb tähelepanu pöörata tagumise tala maja seina külge kinnitamisele; asja muudab keeruliseks soojustus.

Kui aga konstruktsioon on juba valmis, sõltub klaaside valik eelkõige ülemisest kinnituspunktist. Raamita lahenduse puhul peab ülemine tala olema väga tugev (raamita lahendus "ripub" ülemise tala küljes) ning läbipaine koos terrassiklaasidega praktiliselt lubamatu.
Terrassiklaaside kaal on 8mm klaasi puhul 20 kg/m2 ning 10mm klaasi puhul 25 kg/m2 – selle lisaraskuse koos tuulekoormusega peab ülemine tala ära kandma. Kui aga ülevale kinnitamine on võimatu, jääb valikusse ainult raamiga lahendus.

Samuti võiks tähelepanu pöörata, sõltumata klaasisüsteemi valikust, alumise juhtprofiili põrandasse "uputamisele" – see muudab klaaside kasutamise oluliselt mugavamaks ning visuaalselt kenamaks.

Allikas: Rainer Põhjala, Malmerk Klaasium.
 

Kui palju maksab terrassi ehitus, sellest loe SIIT.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid