Millega arvestada uue aiatraktori ostmisel?

Sisuturundus
Kui tegemist on suurema ja avatuma aiaga, on tähtsam aiatraktori suur niidulaius. | Husqvarna

Kas otsid aiatraktori ostmisel parimat varianti? Siin on mõned soovitused, mis aitavad valida õige masina.

Töö jaoks õige suurus
 

Üldreeglina, kui tegemist on suurema ja avatuma aiaga, on tähtsam aiatraktori suur niidulaius. Kui aga aias on rohkelt takistusi, näiteks puid ja põõsaid, on parem valida piisavalt väike aiatraktor, mis mahub läbi ka kõige kitsamatest läbikäikudest. Husqvarna aiatraktorite tooteseeria masinate niidulaiused on 77–137 cm.


Koguja või külgväljavise?
 

Husqvarna aiatraktor aitab sul saavutada esmaklassilisi tulemusi tänu sinu murule kõige paremini sobiva niitmismeetodi kasutamisele. Kui soovid rohulibled kokku koguda ja saavutada korrastatud tulemuse, vali integreeritud kogujaga mudel. Kiireks ja tõhusaks niitmiseks vali külgväljaviskega traktor. Kui muru vajab väetamist, lülita sisse BioClip®-i režiim (multšimine).


Lisavarustus mitmekülgsuse suurendamiseks
 

Husqvarna aiatraktoritele saab paigaldada laias valikus mitmesugust lisavarustust, mis võimaldab kasutada traktorit aastaringselt erinevateks töödeks. Näiteks saad kasutada traktorit lehekoguja, samblareha, freesi ja laoturina muru ettevalmistustöödeks, ette paigaldatava harja, lumesaha või lumepuhuriga sõidu- ja käiguteede puhastamiseks ning vastava ühenduse abil haagisevedajana aiatööde lihtsustamiseks.


Ülekande valimine
 

Hüdrostaatilise käigukastiga aiatraktori juhtimine on manuaalkäigukastiga mudelist palju lihtsam. Manuaalkäigukasti puhul tuleb traktor iga kord käigu vahetamiseks peatada. Hüdrostaatiline käigukast tagab sõidu ajal sujuva käiguvahetuse.
Husqvarnal on kaks erinevat hüdrostaatilise käigukasti lahendust. Maksimaalse mugavuse saavutamiseks vali pedaalidega juhitava käigukastiga traktor, mille eraldi pedaalid reguleerivad kiirust ja sõidu edasi- või tagasisuunda. Teiseks variandiks on hoovaga juhitav hüdrostaatiline käigukast. Hoob asub poritiival ja on juhiistmelt hõlpsasti juurdepääsetav.


Mõned faktid, mis aitavad valida õige traktori.

Kõige tõhusam kogumissüsteem on integreeritud kogujaga aiatraktor.

Kõrge ja jämeda rohu niitmisel on tõhusaim külgväljaviskega lõikekorpus.

Husqvarna traktorid saab erinevate lisatarvikute abil kohandada kogumiseks, BioClip®-lõikamiseks ja väljaviskeks vastavalt sellele mis teie muru ja niitmisharjumustega kõige paremini sobib.

Enamik integreeritud koguriga (mudelid CT/CTH) traktorite standardvarustusse kuulub BioClip®-sulgur, lisatarvikuna saab osta deflektori tagantväljaviske jaoks.

Enamikule külgväljaviskega traktoritele saab paigaldada lisavarustusse kuuluva kahe või kolme kastiga koguja.

Kõik külgväljaviskega traktorid saab varustada BioClip®-lõikamise lisatarvikutega.

Kuna integreeritud kogujaga traktoritel puudub lõikekorpuse küljelt väljaulatuv rohusuunaja, suudavad need töötada kitsamatel aladel kui külgväljaviskega mudelid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid