Millist pesumasinat osta?

Kaup.24
Sisuturundus
pesumasin
Millist pesumasinat osta? | Kaup24

Musta pesu pesemisest ei pääse meist keegi, kuid poodides võtab pesumasinate valik silme eest kirjuks. Millist pesumasinat siis ikkagi osta? Kas eestlaetav või pealtlaetav masin?

Hea pesumasin, pikka garantiid pakkuvalt usaldusväärselt tootjalt teenib teid pikka aega. Siiski on ka mõningaid muid aspekte, mida tasuks peale tootja nime ja garantiiaja pikkuse pesumasina valimisel silmas pidada.

Eestlaetav pesumasin

Eestlaetavate pesumasinate laius on üldjuhul 60 cm, mis tähendab, et need sobivad eelkõige sinna, kus on rohkem ruumi. Selle pesumasina puhul tuleb arvestada ka sellega, et luuk avaneb eest, seega peab ka seal olema piisavalt ruumi, et saaksid seal kükitada ja oleks mugav pesu välja võtta. Samuti soovitatakse jätta pesumasinale igasse külge natuke lisaruumi, sest tsentrifuugimisel pesumasin liigub veidi. Lisaks peab arvestama, kuidas on ruumis võimalik lahendada pesumasina jaoks vee pealejooks ja äravool.

Seega tuleks kõigepealt mõõta ruum, kuhu soovid masina paigutada ja siis vaadata, milline masin sinna kõige paremini sobib. Eestlaetavad pesumasinad on sageli suurema pesumahutavusega, kuna nad lihtsalt on mõõtudelt suuremad. Kuigi nad võtavad rohkem ruumi, on neil tegelikult ka üks pluss - nende pealmist pinda on võimalik kasutada väiksemate asjade hoidmiseks.Disainilt on eestlaetavad pesumasinad tihti ilusamad, vahel lausa ulmelised ning nii mõnelegi loomale ja lapsele meeldib läbipaistvast luugist vaadata, kuidas pesu trumlis pööreldes peseb.

Üks selline, teistest stiililt eristuv on kuivatiga pesumasin Whirlpool WWDC 8614, mille tume toon displeil ja ukse äärel lisab isikupära. Eestlaetava pesumasina puhul võib tüütuks osutuda see, et pesu on kusagil madalal ja ükshaaval on seda raske kätte saada ning kõige mõistlikum tundub kogu sisu väljatõmbamine kaussi.

Samas on eestlaetav masin ainus võimalus, kui soovid seda ära peita mööbli sisse - integreeritav pesumasin saab olla vaid eestlaetav. Kui tulevikus on soov osta ka pesukuivati, mida saab panna pesumasina peale, siis selleks sobib vaid eestlaetav versioon masinast. Siinkohal tasuks silmas pidada, et tuleks osta piisavalt lai pesumasin, et kuivati sinna peale ära mahuks. Kui kõik õigesti teha, ongi teil oma isiklik pesula olemas!

Pealtlaetav pesumasin

Pealtlaetava peumasinaga jääb pesukeskus ilmselgelt tegemata, kuid ka sellel versioonil on omad plussid. Eelkõige on tegu kitsama masinaga, mistõttu mahub see ka väiksesse ruumi. Samuti ei pea pesumasina ees kükitama, vaid pesu saab masinasse panna ja sealt välja võtta püsti seistes, mida paljud peavad mugavamaks. Samuti on ülevaade parasjagu masinas olevast pesust mõnevõrra parem, seega saab ükshaaval välja võtta just seda asja, mida vajalikuks peate.

Samas mahub pealtlaetavasse masinasse, võrreldes "klassikalises" suuruses eestlaetava masinaga mõnevõrra vähem pesu korraga ja otse masina peal ei saa midagi väga hoiustada. Üks populaarne pealtlaetava pesumasina mudel on Electrolux EWT1062IDW. Lisaks nendele põhimõttelistele valikutele võiks silmas pidada ka muid näitajaid, mis hakkavad peale pesumasina ostu sinu rahakotist raha küsima. Energiakleebise pealt saab vaadata energiaklassi, keskmist aasta energiakulu, keskmist aastast veekulu, maksimaalset pesukogust, tsentrifuugi klassi, mürataset pesemise ajal ja mürataset tsentrifuugimisel. Vastavalt vajadustele tasuks kontrollida, kas on olemas ka kõik teile vajalikud pesuprogrammid (kiir, käsi jms). Seda kõike vaadake siis, kui olete otsustanud, millise pesumasina valite.

Kokkuvõtteks

Eestlaetav pesumasin peseb korraga rohkem pesu, kuid vajab enda ümber rohkem ruumi. Samas on ta silmale ilusam vaadata ja annab rohkem võimalusi (saab integreerida mööbliga või luua isikliku "pesutorni", lisades pesumasinale ka kuivati). Pesumasina ja kuivati kooslus "tornina" üksteise peal on Skandinaaviamaades populaarne.

Pealtlaetava pesumasina saab rahulikult ära mahutada ka kõige väiksema korteri väiksesse vannituppa. Väiksema pestava pesukoguse korvab teatud mugavus, kui pesu saab masinast välja võtta ka seistes. Kui ruum mingeid piiranguid ei sea, siis võite valida emma-kumma masina vastavalt isiklikele eelistustele. Hea pesumasin teenib teid aastaid.

Artikli avaldas e-pood Kaup24.ee

Sarnased artiklid