Muuseumis õpetatakse, kuidas kodus hoida ja puhastada vanu pesuesemeid

kodus.ee
Daami rõivastus endistel aegadel. | Shutterstock

Soovid alles hoida vaarema siidkorsetti? Eesti Ajaloomuuseum korraldab Suurgildi hoones (Pikk 17) 13. mail 2017 kell 13 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpitoa, kus antakse näpunäiteid vanade pesuesemete hoiustamiseks.

Õpituba „See kaunis aluspesu! 20. sajandi esimesest poolest pärinev pesu Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus ja õrnade tekstiilesemete hoidmine kodustes tingimustes“  viivad läbi Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogu hoidja Helle Avila ja konserveerimis- ja digiteerimiskeskuseKanut konservaator Ruth Paas.

Õpitoas tutvustatakse, millist pesu kandsid naised Eestis 20. sajandi esimesel poolel. Toona valmistati alusriideid nii õhkõrnast batistist kui jämedast linasest, hiljem juba siidist ning milaneesist. Kõneldakse ka sellest, millised muudatused ja uuendused toimusid Esimese maailmasõja järel naiste intiimsemate pesuesemetega nagu aluspüksid ja korsetid. Näha saab 20. sajandist pärit pesu, mis on jõudnud Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogusse.

Õpitoa praktilises osas näitab tekstiilikonservaator Ruth Paas, kuidas hoida, säilitada ja puhastada vanu pesuesemeid ning milliseid vahendeid kasutada nende pesemiseks. Soovi korral võib kaasa võtta mõne tekstiileseme, et saada spetsialistidelt konkreetseid nõuandeid.

Üritus maksab 3 eurot, oma tulekusoovist tuleb kindlasti ette teada anda, registreerida saab siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid