Nii tegutsedes saad ilusa ja saagika maasikaampli

Kaja Kurg
Shutterstock

Kõige paremini sobivad amplisse aedmaasika taasviljuvad sordid, mis on dekoratiivsed kogu kasvuaja jooksul – õisi ja vilju on sügiseni. 

* Parim kasvukoht on võimalikult päikeseline, aga mitte tuuline, sest tuule käes kuivab muld kiiremini.

* Ampel kuivab aeglasemalt, kui kasutad turba asemel mulda. Maasikale sobib hästi müügil olev suvelillemuld. Võimaluse korral lisa mullale vett siduvaid kastmisgeeli graanuleid.

* Kasta tuleb harvemini, kui kasutad veemahuti ripp-potti.

* Sega mulda pikatoimelise väetise graanuleid, et kindlustada taimele toidulaud hooaja lõpuni.

* Alates viljade ilmumisest kuni saagiaja lõpuni lisa kastmisvette 1–2 korda nädalas vedelväetist. Võid kasutada universaalseid kompleksväetisi, marjade ja maasikate eriväetisi, samuti õie- ja suvelilleväetist.

* Mullapall ei tohi kunagi kuivaks muutuda. Kuivust kannatava taime viljad jäävad väikeseks ja on mõrkjad. Maasikas vajab palju vett, samas ei talu siiski liigniiskust.

* Amplit on lihtsam hooldada, kui jätad alles ainult esimese tütartaimede ringi. Kui jätad rohkem, siis läheb kasvujõud nendesse, taimel tekib vilju vähem ning need on väiksemad. Enamasti on tütartaimede alumised ringid ka vähem dekoratiivsed, sest marjad on neis pisemad ning tütartaimed nigelamad.

Kõige paremini sobivad amplisse aedmaasika taasviljuvad sordid, mis on dekoratiivsed kogu kasvuaja jooksul – õisi ja vilju on sügiseni. Tavalised peenrasordid seevastu õitsevad ja viljuvad vaid üks kord suve jooksul juunis ja juuli alguses.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid