Nooruslikud ja tulevikku vaatavad Kesk-Peetri kodud

Sisuturundus
Kesk-Peetri teebki eriliseks selle terviklikkus: majade sisearhitektuur on inspireeritud välisilmest ning kogu interjöör on läbi töötatud ühtse tervikuna nii korterites kui ka üldaladel, moodustub üks visuaalne tervik. | Triple Capital

Tallinna külje all asuv Peetri on oma rahuliku ja rohelise, ent linnalähedase asukohaga oodatult noorte perede suur lemmik, kus Kesk-Peetri kodukvartalis on rajamisel kokku 248 uut kodu. Arenduse esimeses etapis valminud kuues majas on elanikud juba uutesse kodudesse sisse kolinud, teises etapis on valmimas veel viis korterelamut.

„Kesk-Peetri teise etapi kortermaju iseloomustavad rahu, vaikus ja vabadus,” ütleb arhitekt Sigrit Nasari (Arhitektuuribüroo Korrus).

Tema loodud hoonete arhitektuur ei ole üle pakkuv, nüansid on loodud just detailidega. „Vormilt ja tonaalsuselt on loodud hooned pigem tasakaalukad. Planeering ja paigutus on avarad, võimaldamaks esile kerkida just hoonetevahelisel ruumil ja rohelusel,” iseloomustab arhitekt uusi maju ise.

Kesk-Peetri on nooruslik ja ambitsioonikas – nagu selle elanikudki. Ja see ei tähenda tegelikult, et uued kodud oleks mõeldud vaid noortele. Koostöös Rae vallaga loodud keskkond arvestab igas vanuses inimestega. Ja näiteks Kesk-Peetri teise etapi kodudes on vaatamata sellele, et majad on vaid kolmekorruselised, olemas liftid – need teevad elu mugavamaks muidugi igas vanuses inimestel. Kesk-Peetri on neile, kelle mõtteviis ja ellusuhtumine on tulevikku vaatavad. Näiteks on parklates juba valmisolek elektriautode laadimiseks.

Kesk-Peetri teise etapi korterelamute arhitektuurilahendus on valminud tihedas koostöös arendajaga. „See on andnud piisava vabaduse ja võimaluse olla just suunarajaja edasise Peetri arhitektuurse ilme kujundamisel,” ütleb Sigrit Nasari.

Hoovis on moodsad mänguväljakud erinevate atraktsioonidega, mille all pehmed ja värvilised tartaanist pinna-katted, mis vajavad vähem hoolt, kestavad kaua ning on ka lastele atraktiivsemad. | Triple Capital

Roheline, privaatne ja nutikas
 

Lastega pered armastavad Peetri alevikku põhjusega. Lapsevanemad oskavad hinnata seda, kui kõik on käe-jala juures: lasteaiad, koolid, huviringid aga ka toidupoed ja kohvikud. Jalutamas või tervisesporti saab tegemas käia lõputult pikkadel kergliiklusteedel. Beebid võib turvaliselt vankrisse magama panna värskesse õhku otse korteri akna taha, rõdule või terrassile. Majade vahel on suur roheline autovaba tsoon, kus lastele on mitu ägedat mänguväljakut. Lisaks valmis otse Kesk-Peetri elurajooni kõrval äsja suur ja atraktsioonirohke Peetri park, mis teeb silmad ette mistahes Tallinna mänguväljakutele ning kus tegevusi leiavad nii pesamunad kui ka vana-vanavanemad.

Aga muidugi on kõige tähtsamad kodud ise. Kesk-Peetri kodude puhul on elanike vajadusi silmas peetud korterite suurusega – Kesk-Peetri uutes korter­elamutes on avarad kolme- kuni neljatoalised korterid, sekka ka kahetoalised.

„Pere kasvades suureneb ka privaatsuse vajadus. Suuremates korterites oleme sisse toonud eramuliku lahenduse, kus peamagamistuba moodustab eraldi tsooni koos oma sissejalutatava garderoobi ja väikse vannitoaga ega paikne kohe laste tubadega kõrvuti,” ütleb Kesk-Peerti kodukvartali arendaja Triple Net Capitali projektijuht Martin Lember.

Korterite avarusele aitab kaasa ka see, et lisaks korteris sees olevatele hoiu-­ruumidele on iga maja esimesel korrusel ruumikas panipaik.

Üldalade kujundusega on sisearhitekt soovinud luua helge atmosfääri, et kodutunne algaks juba trepikotta sisse astudes. | Triple Capital

Kvaliteetse viimistlusega ajatud kodud
 

Kesk-Peetri majade interjööri peamine märksõna on moodne ajatus. Materjalid on vastupidavad oma tehnilistelt omadustelt ja disainilt nii täna, homme kui ka pika aja pärast. Kesk-Peetri majade sisearhitekt Reet Elisabeth Karm ütleb, et selle õnnestumise taga on olnud varakult alanud ning arhitekti ja arendajaga väga hästi sujunud koostöö. „Mul oli hea võimalus osaleda terviku loomises algusest peale ja nii ongi lõpptulemus parim – iga korteri planeering, korterite sise­viimistluspaketid, üldalade terviklahendus, ka visuaalid on põhjalikult läbi aru tatud enne reaalset ehitust.”

Üldalad on näiteks loodud kindla ideega, et lisaks praktilisusele kannaksid need ka kodust soojust ja ei oleks vaid pelgalt kõledad kortermaja koridorid. „Et soe kodutunne algaks juba välisuksele jõudes,” ütleb Reet Helisabeth Karm.

Kogenud sisearhitekt ütleb, et viimastel aastatel on Eesti inimesed muutunud väga teadlikuks selles osas, mida nad oma kodult ootavad. „Disaini panustatakse oluliselt rohkem. Inimesed on hakanud mõistma, et investeering kodu interjööri tasub end kindlasti ära ja ka tõstab kodu väärtust igas mõttes,” ütleb Karm. „Kodu loomisest on saanud põnev protsess, kuhu kaasatakse järjest rohkem professionaale, aga samas on ka koduomanike endi tehtud valikud järjest kvaliteetsemad ja huvitavamad.”

 

Premium-paketi siseviimistlus on tumedate uste, mustade detailide ja konjakikarva kalasabaparketiga ja mõeldud just neile, kes hindavad kontrastsemat stiili – ent kalasabaparketi valivad ka need, kes muidu eelistavad kodus heledamaid toone. | Triple Capital

Ta toob välja, et Kesk-Peetris on väga populaarseks saanud siseviimistluse premium-paketi valikusse kuuluv kalasabamustriline parkett, mis veel mõned aastad tagasi tundus paljudele liiga julge, aga täna on igati kodune ja kindel valik ka neutraalsema viimistlusega tubades.
„Samas on valikus ka eestlaste südamed juba ammu võitnud mahedates toonides lahendused, mis annavad ideaalse neutraalse tausta, millele luua just enda kodu õige nägu ja stiil,” lisab Karm.

Seni peamiselt kesklinnaga seostatud elukvaliteet ootab tegelikult teisel pool Ülemiste järve.
 

www.keskpeetri.ee

www.triplenet.ee

 

 

Sarnased artiklid