Nutikad lahendused säästlikumaks elektrikütteks!

Sisuturundus

Elektri ja gaasi hinnatõus on kindlasti murettekitav ning kütteperioodi eel tasuks kaaluda uusi ja efektiivseid lahendusi.

Peamine viis kuidas elektriküttega ruumides energiat säästa on selle nutikas juhtimine. Seda saab teha edukalt WiFi termostaatide abil. Ühendades oma küttesüsteemi telefoniäpiga on seda võimalik mugavalt programmeerida ning seadistada. See annab küttekehade efektiivsusele kuni 20% energiasäästu lisaks. Küttesüsteemi seadistades tuleks ära määrata aeg, millal ruumi on tegelikult vaja kütta. 

Läbi äpi on võimalik lisaks seadistada iga päeva graafikut eraldi ja soovi korral sama päeva graafikut mugavalt teistele päevadele kopeerida. Nutikate termostaatide valiku leiate siit

Kõige nutikamad termostaadid jälgivad ka elektribörsi paketti ja optimeerivad selle põhjal kütet.

Säästlikumaks kütte aluseks on muidugi ka moodne ja uus kütteseade, mis annab suurema efektiivsuse. Väga suurt populaarsust on kasvatanud infrapuna küttepaneelid, mis on kuni 30% ja teatud juhtudel isegi kuni 50% säästlikumad traditsioonilistest konvektor radiaatoritest.

Infrapunaküte või konvektsioonil põhinev küte, kumba eelistada?

Tavapärane konvektsioonil põhinev küte kütab vaid õhku, mille puhul soe õhk liigub esimese asjana lae alla, ja alles peale jahtumist jõuab tagasi maapinna lähedale. Kuna lae lähedal asuvad tavapäraselt ka ventilatsiooniavad, siis võib osa sooja õhku tuba läbi ventilatsiooni ka väljuda enne kui soe tuppa jõuab. Lisaks, konvektsioonküte kuivatab õhku ja külmal ajal on see üks põhjus viiruste kiiremaks levikuks, seda tunnistati juba 2013. aastal John D. Noti jt poolt läbi viidud teadusuuringutel:

„Nad leidsid, et üks tund pärast viiruse osakeste ruumi vabastamist 23% või väiksema suhtelise õhuniiskuse korral säilitas 70–77% viirusosakestest oma nakatamisvõime, kuid kui õhuniiskust tõsteti umbes 43% -ni, siis ainult 14% viiruseosakestest olid võimelised rakke nakatama.“

Infrapunakütte puhul välditakse sellist ebamõistlikku kütteviisi ja soojus jaotub koheselt ühtlaselt üle köetava ruumi, soojendades seinu, põrandat ja esemeid. Samuti ei mõjuta infrapunaküte õhu niiskust ja tänu sellele on toas meeldiv hingata ning viirustel on tunduvalt raskem paljuneda. Õhk ei ole kuiv vaid on meeldiv ning tolmuvabam.

Milliseid infrapuna küttepaneele valida?

Nagu iga küttesüsteemi puhul, on ka infrapuna küttepaneelide valik lai ja seda eriti viimastel aastatel, kus aastakümneid Saksamaal, Norras, Lõuna-Koreas ja teistes riikides kasutatud kütteviis muutub ka Eestis järjest populaarsemaks.

Infrapuna küttepaneele kasutatakse põhikütteks, lisakütteks, kuid ka lihtsalt selleks, et vannitoas peegel püsiks uduvaba ja et selle ees oleks jahedal hommikul mõnus viibida.

Allpool tutvustame juba 30 aastat infrapuna küttepaneele tootnud BVF ja noorema, kuid samas ka soodsama ja tehnoloogiliselt vägagi eesrindliku Termofoli küttelahendusi.

Terasest infrapuna küttepaneelid WiFiga

Termofol SWT seeria küttepaneelid terasest, WiFiga

Termostaat ja kaugjuhtimispult – juhtimine nuppude abil

Sisseehitatud WiFi termostaat võimaldab luua mugava ühenduse paneeliga üks kõik kus kohast. Ühenda paneel kas Smart Life või Tuya Smart äpiga ning seadista oma küttesüsteem nii, nagu parimaks pead. Loo endale ideaalsed tingimused ja keskendu mugavusele.

Soojuskadu pole

Infrapunaküte ei tekita soojakadusid, kogu energia kantakse otse tuppa ja ei soojendata vaid õhku nagu traditsiooniliste küttekehade puhul. Küttepaneel edastab kogu soojusenergia kadudeta, soojendades inimesi ja esemeid mõjupiirkonnas.

Mugavus

Täielik kasutusmugavus, naudi meeldivat soojust lühikese aja jooksul, käivitamist ootamata. Probleemideta paigaldamine ja kasutamine. Küttesüsteemi juhtimine kõikjalt maailmast. Kõrgeim töökvaliteet, kõrgeim efektiivsus ja funktsioonide rohkus on vaid selle seadme põhiparameetrid.
Paigaldamine vertikaalselt ja horisontaalselt

Säästa

Aega – kiire soojenemine, soojuskadudeta, programmeeritav, taimeriga
Raha – kõrgeim efektiivsus võrreldes traditsiooniliste konvektsioon kütteseadmetega

 

Loe lähemalt Aeno küttepaneelide kohta.

Kõrge kvaliteediga Austria infrapuna paneelid BVF – valged, klaasist ning peegelpaneelid

TULEVIK ON KOHAL

Pole paremat ega kaasaegsemat.

BVF NG-seeria infrapuna paneelide perekond kaotab vajaduse vananenud “kristallilise” teraliste katete järele tänu nanotehnoloogiaga grafiit-polüimiid küttekehale. Tänu uue põlvkonna infrapuna paneelide jaoks välja töötatud juhtimiselektroonikale P5 on paneelide kasutusiga sisuliselt piiramatu (minimaalselt ~ 45–50 aastat).

NG-seeria paneelide aktiivselt soojust hajutav pind paisub sellel töötemperatuuril veidi välja, maksimeerides kiirgusvahemikku.

Infrapunapaneelid sobivad iseseisvate ja energiatõhusate küttesüsteemide loomiseks majades, korterites või isegi äripindades.

Meie tooted vastavad kõrgeimatele kvaliteedinõuetele ja standarditele. Vastavalt ISO 9001 standardile töötavad tootmisettevõtted kõrgeima kvaliteedikontrolliga, kasutades tipptasemel materjale.

Meie valikust leiate valged grafiit NG-seeria paneelid, mustad ja valged klaasist PG-seeria paneelid ning peegliga MG-seeria paneelid vannitubade jaoks

Loe lähemalt BVF küttepaneelide kohta.


 

Nutikalt on võimalik soovi korral kütta ka konvektor radiaatorite abil. BVF CP1 seeria WiFi radiaatorid sobivad igasse interjööri. Valikus on valged ja tuhkhallid, erinevate suuruste ja võimsustega küttepaneelid, millest võimsamad suudavad ära kütte kuni 25 m² suuruse toa.

BVF CP1 WiFi radiaatorid 500 – 2000 W

Ole nutikas ja optimeeri oma küttearvet. Moodsad küttepaneelid on meeldiv edasiarendus vanadest konvektorradiaatoritest. Uued BVF küttepaneelid on varustatud WiFi liidese ning moodsa küttesüsteemiga, mis on hooldusvabad ja seda kuni 40 aastat.

Uued paneelid soojenevad palju kiiremini, kui vanad radiaatorid seda teha suutsid ning tuba saab kiiresti soojaks. Suurt rõhku on pandud turvalisusele - ümarad ääred, lapselukk ning automaatne väljalülitumine löögi või kukkumise korral.

Äpi kaudu on võimalik mugavalt seadet sisse välja lülitada, seada see kindlale tempertuurile või olla nutikas ja programeerida omale sobiv nädalaprogramm.

UDUVABAD, VALGUSTUSE JA ILMATEATEA PEEGLID VANNITUPPA – BVF ADELIG

Nutipeegel ja lisaküte ühes.

BVF Adelig seeria nutipeegli kütteomadused on kuni 4-5 korda suuremad kui tavalisel küttekilega varustatud peeglil, seega teeb see vannitoas olemise oluliselt mugavamaks. Energiasäästlikku LED-valgustust, nutifunktsioone ja küttefunktsioone saab iseseisvalt ümber lülitada. Kui on vajalik ainult valgustus või küte, saab soovitud funktsiooni ühe nupuvajutusega aktiivseks teha.

Ühendades nutipeegli WiFi võrguga, näitab peegel lisaks ka kellaaega ja kohalikku ilmateadet ja ilmaennustust.

 

Sarnased artiklid