Olulised asjad, mis tuleks enne kodu remontimist hoolikalt läbi mõelda

Sisuturundus
Tootja

Kodu remonti ei saa uisapäisa ette võtta. Läbi tuleb kaaluda hulk asjaolusid. Remondi juures võivad esmapilgul tähtsusetud detailid osutuda suurteks probleemideks, kui neile mitte piisavalt tähelepanu pöörata. Probleemid tähendavad aga alati kulu - kas rahalist või ajalist. Mõlemal juhul lööb see esialgsed plaanid sassi, venitab remondi plaanitust pikemaks ja võib mõjuda rahakotile rängemalt, kui arvestanud olite.

Et halvimat ennetada, tasub enne remondiga alustamist mõelda hoolikalt läbi järgmised asjaolud.
 

Koostage plaan
 

Eduka remondi aluseks on hästi ja hoolikalt läbimõeldud plaan - seda nii rahalises kui ajalises mõõtkavas. Et plaan saaks võimalikult realistlik ja täpne, tuleks tegevuskava korrektselt kirja panna. Must-valgelt paika pandud plaan kõigi planeeritavate tööde kohta, mille juures on ära toodud nii kavandatavate tööde maksumus kui ka nende tegemisele kuluv aeg, annab adekvaatse pildi ees ootavate ülesannete suurusest. Hinnake selle põhjal oma võimet eesmärgiks seatud ülesannetega reaalselt toime tulla ja vajadusel korrigeerige esialgseid kavatsusi ühes või teises suunas.
 

Eelarve paika
 

Kindlasti olete teinud plaanitavate tööde kohta eelluuret. Teate enam-vähem, kui palju maksab elutuppa valitud kamin või millised kulud kaasnevad vanni paigaldamisega. Need on üpriski suured summad, mille kõrval tunduvad igasuguste tarvikute, tööriistade ja ettevalmistavate töödega seotud kulud tühised. Reaalsus on aga tihti selline, et ettevalmistavad tööd neelavad arvatust kordi enam aega ja raha.

Remondi tegemiseks ei ole enamasti kellelgi lõpmatut eelarvet. Piiratud rahaliste võimaluste juures on meil kalduvus ette võetava töö mahtu veidi alahinnata. See on psühholoogiline ja alateadlik lähenemine - hinnata püstitatud eesmärgid veidi väiksemaks -, et oleks julgust nende kallale asuda.

Nii jäetakse tihtilugu kahe silma vahele remondi tegemiseks vajalike vahendite ja tööriistade olemasolu. Seega, kui kavandate ehitus- või remonditöid, siis vaadake oma kodune tööriista arsenal hoolega üle. Kaup24.ee e-poes on olemas kõik ehitus- ja remonditöödeks vajalikud tööriistad ja abivahendid.
 

Universaalsed tööriistad
 

Akutrell, -kruvikeeraja, tikksaag ja nurklihvija on elektritööriistad, ilma milleta ei ole võimalik remonti ette võtta. Neid läheb vaja remondi perioodi vältel pidevalt ja nende rentimine pika aja jooksul pole mõistlik. Rendile kuluva raha eest saab soetada endale kõik vajalikud abivahendid. Näiteks akutrelli ja -kruvikeerajat läheb majapidamises vaja ka pärast remonti. Akutrelli ja selle tarvikud saab ühest kohast - Kaup24.ee’st.

Sama lugu on käsitööriistadega. Sae, kirve, kruvikeeraja ja tangide kuulumine kodusesse tööriistakasti on elementaarne. Enne remondiga pihta hakkamist vaadake kriitilise pilguga üle ka oma tööriistakast ja täiendage seda vastavalt vajadusele.
 

Spetsiifilisemad tööriistad
 

Kolmas grupp tööriistu on eritöödeks vajalikud riistad. Spetsiaalsed torutööde riistad, keraamiliste plaatide lõikurid, vibronuiad või piikvasarad on mõeldud ainult kindla töö jaoks. Neid kasutate remondi juures piiratud perioodil ja kuna neid tõenäoliselt lähema aastakümne jooksul rohkem tarvis ei lähe, on need abivahendid mõistlik rentida.

Ärge unustage, et lisaks tööriistadele on vaja remondi juures ka teisi abivahendeid, mis töö tegemise mugavamaks või üle pea võimalikuks teevad. Kõrgetes ruumides ei saa üle ega ümber redelitest ja tellingutest, mis viimistlus- ja elektritööde või näiteks  ventilatsiooni paigalduse juures on asendamatud abilised.

Redel on vajalik abimees majapidamises ka muul ajal ja teda saab tarvitada nii toas kardinapuud ülesse pannes kui ka õues õunapuu oksi kärpides. Treppredelid, tellingud ja muud redelid leiab siit.

Sarnased artiklid