Ostsid kodu? 6 viga, mida vältida

kodus.ee
Uude koju kolimine toob kaasa palju rõõmu, ent ka kulutusi - vaata, et need üle jõu ei käiks. | Shutterstock

Kevad ja suve algus on aeg, mil paljud koduvahetuse ette võtavad ja näiteks korterist eramusse kolivad. Kodus.ee toob välja karid, mida vältida.

1. Üle oma võimete kulutamine

Ülisuured laenud, liiga mahukas remont - kaalu kinnisvaraobjekti ostuplaanide juures reaalselt, see tähendab, eelarvet rida-realt kokku lüües, palju see sulle TEGELIKULT maksma läheb. Arvesta, et alguses nipet-näpet tunduvad korrastustööd võivad hiljem rahakotist tubli tüki haugata! Samuti võta arvesse hilisemaid kommunaalkulusid, ühistu makseid jne.

2. Kohatud juurdeehitused

Kes meist poleks näinud mõnd maja, mida näib olevat täitsa kohatult laiendatud - ära oma kodumajale hakka omapäi ruume juurde ehitama, vaid kasuta ikka professionaalide, arhitekti ja planeerijate abi.  Samuti vajad kindlasti nende nõu selles, mis ehitusseadust puudutab, missugused dokumendid peavad ümberehituseks olema jne.

3.  Toa arvelt vannituba

Kuigi alguses võib suur vannituba, mis väiksemast toast ümber ehitatud, tunduda küllalt ahvatlevana, võid hiljem valikult kahetsema hakata - näiteks siis, kui pere suureneb.

4.  Ühe otstarbega ruumid

Jäta endale ruume luues siiski veidike mänguruumi - võibolla saab näiteks tuba, kuhu paigutad oma kodused spordivahendid, sportimisest üle jääval ajal  kasutada ka külalistetoa või kodukontorina.

5.  Kehv "liikluskorraldus"

Oled kindlasti omal nahal kogenud, kuidas kodulinna suletud tänavad ja kehv liikluskorraldus su närve sööb - täpselt sama võib aga juhtuda ka kodus. Küsi nõu arhitektilt või sisearhitektilt, kuidas kodusisest "liiklust" kõige sujuvamalt korraldada ja kõige paremini ühest ruumist teise pääseda.

6. Üle jõu käiv aed

Aed, olgu ta nii väike kui tahes, vajab igal juhul hooldust. Ole realist ja anna endale aru, kas sul on piisavalt aega taimede eest hoolitseda ja oma kodu ümbritsev väliruum korras hoida ning vali lahendus vastavalt sellele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid