Plekid kangalt saad nüüd eemaldada pliiatsiga

kodus.ee
Pleki eemaldamine on palju tõhusam, kui seda töödelda pliiatsiga 24 tunni jooksul alates tekkimise ajast. | Tootja

Electrolux on arendanud välja ultrahelitehnoloogial töötava plekieemalduspliiatsi, mis eemaldab mängleva kergusega ja kangast kahjustamata ka näiteks veini, kohvi või tindiplekid.

Electroluxi müügijuhi Margus Peetrise sõnul selgus ettevõtte poolt läbiviidud uuringust, et kõige levinum plekieemaldusviis on käsipesu. „75% inimestest töötlevad plekke käsitsi ja kemikaale kasutades, kuid vaid 26% neist on tulemustega rahul,“ ütles Peetris.

Plekieemalduspliiats kasutab ultrahelitehnoloogiat ning saadab riidekiududesse imepisikesi vibratsioone, mis vee ja pesuvahendi abil plekid osakesehaaval lahti leotavad, nii et neid on lihtsam välja pesta. Pliiatsi abil saab eemaldada levinud plekke, mille on tekitanud näiteks punane vein, kohv, tee, sinine tint ja pori.

„Kui plekke enne pesu plekieemalduspliiatsiga töödelda, on neid lihtsam pesu jooksul eemaldada. See tähendab, et jääb ära kangaid kahjustav küürimine ning rõivad näevad paremad väljad ja kestavad kauem,“ ütles Peetris.

Pleki eemaldamine on palju tõhusam, kui seda töödelda pliiatsiga 24 tunni jooksul alates tekkimise ajast, mil mustus ei ole veel täielikult kangasse kinnitunud. Pleki töötlemine peaks toimuma ringjate liigutustega ning olenevalt plekist kulub ligikaudu 2-5 minutit, kuni pliiatsi ultrahelivibratsioonid osakesed materjalilt eemaldanud on.
Kanga alla on soovitatav panna paber või muu imav materjal, kuhu mustuseosakesed imenduda saaksid. 90-minutilise pesuprogrammi eel peaks pliiatsit kangekaelsema pleki eeltöötluseks kasutama vastavalt umbes 2 minutit.  

Tootja
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid