Popp linnaaiandus: tallinlased soovitasid üle 100 koha ühise aia jaoks

kodus.ee
Aiandus on populaarne. | Shutterstock

Märtsikuu jooksul oli võimalik Tallinna linna kodulehe kaardirakenduses esitada ettepanekuid võimalike linnaaedade asukohtade osas ja registreerida enda, kui aiandushuvilise asukoht. Kokku esitati 271 ettepanekut 102 aia asukohta ja 123 aiandushuvilist teatas oma asukoha. Lisaks pakkus 46 aiandushuvilist välja ka võimaliku aia asukoha.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul osutus linnaaiandus väga populaarseks ja Tallinna Keskkonnaamet soovib sellel aastal rajada pilootprojektina istutuskastidega ühisaiad. Lisaks kavandatakse kogukonna linnaaia projekti, kus valitakse välja kogukond ja aia asukoht ning tehakse üheskoos aiakujundus. Aastal 2018 on planeeritud kogukonna linnaaia rajamine.

Märtsis helistati ja kirjutati Tallinna Keskkonnaametile seoses linnaaianduse projektiga palju - kogunes hulgaliselt häid soove ja ettepanekuid. Pakuti abi nii nõu-kui jõu osas. Sammuti tehti huvitavaid koostööpakkumisi komposteerimise, taimede soetamise, koolituste ja teabevahetamise teemadel.

Amet on alustanud tehtud ettepanekute analüüsi.  Aprillikuu jooksul plaanitakse valida välja ühisaedade ning kogukonna linnaaia rajamiseks partnerid ja võimalikud aedade asukohad. Kõikide ettepaneku teinud aiandushuvilistega võtab amet ühendust ja avalikustab väljavalitud partnerid ning rajatavate aedade asukohad.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid