Reisiplaanid tehtud? Kas koronaviiruse kartuses peaks plaane muutma?

kodus.ee
Vaade Pekingile. | Shutterstock

Veebruari lõpus saabub koolivaheaeg, mil suundutakse perega soojemale maale puhkama. Kas koronaviiruse hirmus on plaanitud reise hakatud usinasti tühistama? Kas haiguse kiire levik maailmas võib jälje jätta ka sel nädalavahetusel toimuvale turismimessile? Mida siiski teha, kui reis on planeeritud. Nõu annab Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson.

Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson ei soovita Mandri-Hiinasse ega Hong Kongi reisida senikaua, kuni koroonaviiruse levikule on piir pandud. Erinevalt muudest samalaadsetest viirushaigusest on inimene nakkusohtlik juba mitu päeva enne esimeste sümptomite avaldumist. Just see fakt teeb epideemia leviku tõkestamise ülikeeruliseks.

"Piletite tühistamine sõltub konkreetse lennufirma poliitikast. Reeglina saab seda teha, kui reis toimub lähiajal ja sihtkoht on Hiinas. Tühistamine on kliendi otsus. Ükskõik, kuidas klient otsustab, üritame teda igal juhul aidata ja omalt poolt informeerida nii palju kui võimalik. Esialgu on Estraveli kliendid äraootaval seisukohal ja broneeritud reise tühistatud ei ole," ütleb Airi Ilisson.

Kui reisija lendab mujale Aasiasse või näiteks Austraaliasse, kuid läbi Hongkongi lennujaama, ei soovita Estravel reisi ära jätta, vaid kanda kogu Hongkongi lennujaamas viibimise ajal näomaski ning hoida kätedesinfitseerija pudelit kogu aeg käeparast, et iga kord peale käepideme või trepikäsipuu puudutamist uuesti desinfitseerida. Ja kindlasti mitte süüa lennujaamas lahtist toitu!

Kuna väljaspool Mandri-Hiinat ohtu ei ole, ei pea praeguse seisuga muretsema Taisse, Jaapanisse, Malaisiasse, Indoneesiasse jm populaarsetesse riikidesse lendavad reisijad. Nende reisiplaanides ei ole vaja teha korrektuure ning nende reisi tühistamise korral kehtivad tavakohased reeglid (sh odavaimaid pileteid ei saa muuta ega tagastada). Turvarisk seondub ainult viibimisega Mandri-Hiinas kohapeal. Tasub teada, et kindlustus epideemiaid kahjuks ei kata.

"Kuivõrd talvisel ajal ja näiteks ka veebruarikuu koolivaheajal inimesed reisivad puhkama kõige rohkem Egiptusse, palju ka näiteks USAsse ehk eri piirkondadesse üle maailma, samuti näiteks suusapuhkusele Euroopasse, siis pole me täheldanud, et inimesed oma reisiplaane muudaksid või neid tühistaksid," ütleb Airi Ilisson.

Messil "Tourest" tulevad Airi Ilissoni sõnul  müügile väga erinevad Euroopa suvepaketid, kõikvõimalike muude reiside hulgas ka näiteks Estravel omapaketid LAV-i ja Mauritiusele. Kuna puhkusereisid ostetakse sageli juba pikalt ette ära, siis ei tohiks hetkeolukord huvi ja osalust messil mõjutada.

Sarnased artiklid