Roheluses elamine parandab tervist

kodus.ee
Tartu uuselamurajoon Kvissental roheluse rüpes | Promopilt

Suurbritannia Essexi ülikooli teadlased tegid hiljutises uuringus kindlaks, et roheluses elamine on igati kasulik inimeste tervisele: see vähendab stressi ja depressiooni. Ka varasemates uuringutes on briti teadlased toonitanud rohealade vajalikkust linnas ning nende pikaajalist positiivset mõju inimeste tervisele: roheluses elavatel inimestel oli vähem probleeme ülekaaluga ning kõrge vererõhuga, nad olid aktiivsemad ja positiivsema ellusuhtumisega.
 

Tartu populaarseim uuselamurajoon Kvissental on juba kümme aastat koduks Fitlap.ee keskkonna peatreenerile ja ühele loojale Heikki Mägile. "Kes Kvissentali on tulnud, see sealt enam ära minna ei taha," on Mägi veendunud. "Minu jaoks räägivad Kvissentali kasuks mitmed argumendid: terviklik ja roheline  elukeskkond, ilusad majad, toredad inimesed, hästi korraldatud ühistransport.  Sportimisvõimalusi  jagub samuti: tenniseväljakud ja liivarand, võrkpalliplats ja kergliiklusteed. Suurepärane koht elamiseks," on ta kodukohaga rahul.

"Oleme Tartu uuselamurajooni Kvissentali puhul rõhutanud selle terviklikkust, aga ka rohelise ja tervisliku koduümbruse olulisust. Kvissental täidab eestimaalase südamesoovi - peresõbralik ja turvaline piirkond linna sees, aga roheluses ja kõik vajalik on käe-jala juures, tänavad ja kergliiklusteed valgustatud ja asfalteeritud," rääkis Fausto Capitali juht Sven Mihailov. Tema sõnul tuleks inimestel kodukoha valikul selle tervisemõjusid hinnata. "Kinnisvara on investeering tulevikku ning tuleb mõelda, kuidas meie kodu ja selle ümbrus meid pikas perspektiivis mõjutavad. Kui kodu asub roheluses ning seal on kõik rekreatsioonivõimalused olemas, on kergem tervislikult elada,  tervisesporti teha, jalutamas käia, autota ringi liikuda," rõhutab ta.

Sarnased artiklid