Saatejuht Piret Kaarlõp: "Mu süda tiksub Eesti rahvale"

Siiri Lelumees
Piret on alati nautinud sportlikke tegevusi, kuigi praegu seisneb tema põhiline trenn pesamuna järel jooksmises. | Olga Makina

Uhiuue heategevusliku saatesarja "Abikäsi" juht Piret Kaarlõp tunnistati selle aasta alguses Eestimaa uhkuseks, kui talle anti üle kodusoojuse looja auhind. Tema teekond heategevusse sai alguse ootamatust traagilisest sündmusest.

Kolme poja ema Piret Kaarlõp vaatas eelmisel aastal televiisorist saadet "Märgatud Eestis". Seal palusid abi kaheaastane Renate, pereema Reelika ja vanaema Eha, kes elasid ebainimlikes tingimustes. Nad pöördusid saatesse palvega: ehk leidub televaatajate seas inimesi, kes saavad aidata nende kodu elamiskõlbulikumaks muuta.

"Ma võtsin perega ühendust ja hakkasin asjaga tegelema. Tänu rahva annetustele ostsime ja renoveerisime perele nende oma kodu. Selle tõttu valis Eesti rahvas mind Eestimaa uhkuseks – sain kodusoojuse looja auhinna," räägib Piret Kaarlõp. "Kui saate tegijad tulid seda korterit vaatama ja lugu salvestama, jäin operaatorile silma, ja nii juhtuski, et mulle pakuti saate "Abikäsi" juhtimist."

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid