Saun – naturaalne või värviline? Värvi valiku saunas määrab pinnatemperatuur

TM Kodu&Ehitus
Puidukaitseainega töödeldud puitpinnad kestavad märgatavalt kauem ilusana. | Shutterstock

Paljude arvates sobib traditsioonilisse sauna vaid naturaalne puit. Tänapäeval leidub  kaubandusvõrgus vesialuselisi aineid, millega  töödeldud puitpinnad säilivad paremini või  hakkavad lausa särama. Seda siiski vaid juhul, kui puidukaitsevahendeid õigesti kasutada.

Saunaliste meelest on naturaalne puitpind ainus õige variant. Uuemate tuulte pooldajate arvates on saun lihtsalt üks kodu ruumidest, mis vajab siseviimistlust. Sellest vaatenurgast lähtudes on isegi toonitud ainete kasutamine sauna puitpindadel igati loomulik lahendus.
Sauna puitpinnad võivad vabalt olla naturaalsed, aga teiselt poolt ei leia ta ühtegi põhjust, miks näiteks suvila sauna leiliruumi seintel ei võiks kasutada saunakaitseainet. Fakt on aga see, et puidukaitseainega töödeldud puitpinnad kestavad märgatavalt kauem ilusana. Sageli arvatakse, et termopuit säilitab saunas oma värvi, kuid tegelikult kaotab ka termotöödeldud puit aja jooksul algse tooni ning muutub halliks.Muide, juba kahjustatud puitu ei muuda ükski aine endiseks. Pole mõtet puidukaitseaine kvaliteedi ja õigete koguste üle pikalt arutleda, kui saunalava puit on pehmeks muutunud või lausa pehkinud.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid