Siedle Axiom, Red Dot Award 2018 disainiauhinna võitja

Sisuturundus
Multifunktsionaalne ekraanipaneel Siedle Axiom võimaldab ühele ekraanile kokku koondada nii uksetelefoni, tavatelefoni, hooneautomaatika kui ka videokaamerate jälgimise funktsioonid. | Tootja

Kui plaanid soetada koju või kontorisse juhtmeta uksetelefoni, millel on tavatelefoni funktsionaalsus ning võimekus juhtida hooneautomaatikat ja turvakaameraid, uuri lähemalt  Siedle Axiomi, selle hooaja tehnikauudist Saksamaalt.

Kevadel kogunesid targa maja huvilised Frankfurti, kus toimus valdkonna üks tähtsamaid tehnikamesse Light + Building 2018. Siedle esitles messil uut multifunktsionaalset ekraanipaneeli Siedle Axiomi, mis võimaldab ühele ekraanile kokku koondada nii uksetelefoni, tavatelefoni, hooneautomaatika kui ka videokaamerate jälgimise funktsioonid.

Lisaks ootusi kruvivatele tehnoloogilistele lubadustele on tähelepanu saanud Siedle Axiomi disain. Modernsuse, minimalistlikkuse ja materjaliomaduste poolest on disainigurmaanid hakanud hindama seadet disaintootena. Tänaseks on Siedle Axiom võitnud ka maineka Red Dot Award 2018 disainiauhinna.

Esimene pilk Siedle Axiomile ütleb, et tegemist on juhtmeta telefoniga,  millel on 7-tolline puutetundlik ekraan ning vajadustele vastavaks seadistatav kasutajaliides. Lisaks mõned kiirvalikunupud, mis lihtsustavad kõnedele vastamist. Saadaval on nii juhtmeta telefonitoruga kui ka „käed vabad“ versioonid. Kui valida telefonitoruga versioon, annab see võimaluse helistajatega privaatsemalt suhelda ning kõnedele vastata ka majas ringi liikudes. Heli ja akustika on ühtviisi kvaliteetsed nii telefonitoruga kui ka ilma kõneldes.

Siedle Axiomi ekraanil on alati nähtav hetke ja ikoonid valikuvõimalustega. Ekraani tausta saab vastavalt soovile muuta heledamaks või tumedamaks või luua oma taust, mis sobib kokku interjööriga. Avakuvale saab välja tuua kõige sagedamini kasutatavad funktsioonid ja kontaktid. Ekraanil kuvatavad sümbolid ja ikoonid on arusaadavad ning kasutamist lihtsustavad veelgi kiirvalikunupud „ava lukk“ ja „räägi“, mis garanteerivad, et eksimisvõimalusi ei ole.

Siedle Axiom on tehnoloogiliselt hästi läbi mõeldud ning iga detail on paigas. 7-tolline puutetundlik ekraan on varustatud intelligentsete anduritega, mis aktiveerivad ekraani, kui inimene sellele läheneb ning kohandavad ekraani heledust-tumedust vastavalt valgustingimustele.

Seade põhineb avatud lähtekoodiga tarkvaral, mida Siedle pidevalt edasi arendab ja kõik uuendused kasutajatele ka kättesaadavaks teeb. See tähendab, et seadmetesse, mida soetatakse täna, saab alla laadida tulevikus loodavaid tarkvarauuendusi ja lisasid. Juba täna töötavad Siedle Axiomil erinevad rakendused ning seadet saab ühildada erinevate arvutite, kontrollpaneelide, telefonide ja kaameratega.

Üks üsnagi standardne tehnoloogiline lahendus, mida on võimalik tänu Siedle Axiomile koju tekitada, on näiteks selline: uksetelefonile vastamist ja hoonesse sisenemist saab juhtida ka kodust eemal viibides vastava mobiilirakenduse kaudu, samuti on võimalik saada e-postile teavitus postkasti kirja lisandumisest.

Siedle Axiomi paigaldamine ja seadistamine on jõukohane ja arusaadav ka kodukasutajale. Tootja on tublisti jõupingutusi teinud, et konstruktsioon oleks kompaktne ja läbimõeldud. Nutikad detailid nagu magnetkinnitused teevad lihtsamaks seadme paigaldamise, aga ka kasutamise.

Siedle Axiom on saadaval kokku kuues mudeliversioonis. Valikus on õhukese konstruktsiooniga seinale või mööblile paigaldatavad versioonid, ent ka laua- või kapinurgale asetatavad versioonid lisatoega ning praktilise pliiatsihoidjaga. Värvivalikus on diskreetne tumehall, modernne valge ning isikupärane ja eristuv tumepunane. Siedle Axiom on valmistatud kergest tugevast kvaliteetplastikust, mida on käega meeldiv puudutada.

Valikus 6 mudeliversiooni:

* Juhtmeta telefonitoruga lauapealne versioon: 236*123*146 mm, 1215 g.

* Telefonitoruta lauapealne versioon: 386*122*117 mm, 1145 g.

* Juhtmeta telefonitoruga seinapealne versioon: 236*165*47 mm, 410 g.

* Telefonitoruta seinapealne versioon: 185*144*18 mm, 410 g.

* Juhtmeta telefonitoruga mööblile paigaldatav versioon: 236*123*146 mm, 1000 g.

* Telefonitoruta mööblile paigaldatav versioon: 185*121*112 mm, 450 g.

Siedle Axiomi kohta loe lähemalt sellelt aadressilt.

Siedle Axiom on toodetud Saksamaal Euroopa juhtiva fonosüsteemide tootja Siedle’i poolt. Siedle’i fonosüsteemid on omanäolised, nende vorm ja disain on ajatu ning sobivaid lahendusi on väga erineva arhitektuuriga hoonetele. Siedle’i toodete ametlik maaletooja ja esindaja Baltikumis on Jung.

Siedle’i tooteid saab osta ametlikult edasimüüjalt – fonolukusüsteemide ja targa maja lahenduste pakkujalt AS-ilt Timmermann.
Samuti Jungi koostööpartneritelt: elektrikaupade hulgimüüjatelt Effex AS ja W.EG Eesti OÜ.
Siedle’i fonosüsteemidega saab tutvuda ka W.EG. Eesti OÜ JUNGi demoruumis, aadressil Valukoja 5, Tallinn.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid