Slotimaailm: teemavaliku tähtsus online slotimängudes

Sisuturundus

Kui mängijana võime internetiavarustes lehitsedes mõelda, et kõik mängud on lihtsakoelised ja lihtsalt täidetud erinevate tegelaste või nupukestega, siis tegelikult on kõik internetimängud nüansirohkemad, kui oskame ette kujutada. Kuigi see puudutab ka videomänge, on õnnemängude maailm muutunud eriti kirjuks, kuna mängustuudiod tulevad pidevalt välja uute disainielementide ja huvitavate funktsioonidega.

Uurides mõne internetipõhise hasartmängulehe valikut, võib avastada, kuidas ainuüksi mänguautomaate (ehk slotikaid) võib rivis olla suisa üle 4000. Sellise hulga taga peitub temaatikate ja disainivalikute rikkus. Mõnel mängutootjal on suisa üle 500 mängu, seejuures antakse iga aasta välja uute disainide ja teemadega slotimänge, mida kasiinod edastavad seejärel juba mänguritele.

Millest on aga selline teemade rikkus alguse saanud ning miks on üldse ühe pealtnäha lihtsa slotimängu teema niivõrd olulise tähtsusega? Seda uurime lähemalt alljärgnevalt.

Midagi igale maitsele

Peamine põhjus, miks mängutootjad on hakkanud välja andma nii palju erinevaid slotimänge, on eelkõige suur sihtrühm. Igal mängijal on oma eelistus: mõnele meeldib fantaasia, mõnele meeldivad lihtsamad mängud, mõni eelistab filmi- või muusikateemalisi mänge.

Just nagu igale inimesele võib meeldida erinev sisustuslahendus, on ka igal inimesel erinev maitse, kui asi puudutab meelelahutust. Erinevate disainide ja teemade kaudu suudavad mängutootjad pakkuda meelelahutust suuremale publikule ja tõmmata tähelepanu ka nendelt mänguritelt, kes varasemalt jäid kõrvale.

Poppkultuuri ei jäeta kõrvale

Pole mingi saladus, et iga nutikas ettevõte üritab teenida raha ühiskonnas toimuvatelt trendidelt. Kui Harry Potter muutus populaarseks, olid kõik poed täis erinevaid temaatilisi tooteid. Sama turundustrikki kasutavad ka kasiinomängude tootjad, kes loovad tihtipeale temaatilisi slotimänge mõne praeguse trendika filmi, telesarja või bändi teemal.

Poppkultuuri kasutamine on niivõrd levinud, et mõned mängutootjad on teinud suisa koostööd erinevate kuulsustega mõne laheda slotimängu tootmiseks. Näiteks tegi tuntud mängustuudio NetEnt mõne aasta eest koostööd tippkoka Gordon Ramsayga, luues videosloti nimega “Hell’s Kitchen”, inspireeritult koka tuntud telesarjast.

Sarnaseid slotimänge leiab ka Eesti kasiinodest. Teiste hulgas on kasiinostuudiotega koostööd teinud mitmed rokkbändid nagu Guns N' Roses või Motörhead.

Mängijate kaasamine

Slotimängud ise on volatiilsed, kuid sama volatiilne on mängurite käitumine. Kasiinoturu konkurents on tihedam kui võiks arvata ning kuna turul on saadaval tuhandeid erinevaid mänge, on kasiinodel ja mängutootjatel keeruline hoida inimesi pikalt ühe mängu juures.

Mängurite järjepidevaks kaasamiseks tulebki pidevalt välja tulla uute mängudega, mis pakuksid teistmoodi temaatilisi nüansse ja elamusi. Uute teemade ja disainide kaudu loovad kasiinod jälle värske atmosfääri, mis suudab mängureid elevile ajada: igaüks tahab proovida midagi uut, mida varem pole proovida saanud. Isegi, kui uus slotimäng ei pruugi sisaldada midagi revolutsioonilist, on värskendatud disainiga teema juba piisav selleks, et hoida mängureid põnevil ja vältida üksluiseid mänguelamusi.

Muutuva ühiskonnaga tuleb kaasas käia

Ühiskonna eelistused muutuvad pidevalt ning sellega käsikäes muutuvad ka mängurite eelistused. Näiteks paarikümne aasta eest olid veganlus ja oma ökoloogilise jalajälje vähendamine võrdlemisi võõrad põhimõtted.

Kasiinod käivad aga käsikäes muutuvate trendidega ning mõne uue ühiskondliku fenomeni tekkimisel kasutavad ka nutikad turundajad seda ära, võttes uute ühiskonnatrendide põhimõtted üle ning rakendades neid mängudesse. Näiteks on hetkel trendikamaks muutunud looduseteemalised slotimängud, mis sobivad hästi just praegusele ühiskonnale. Muuhulgas saavad kasiinomängude tootjad niiviisi näidata ajaga kaasaskäimist, pakkudes mänguritele ajakohaseid mänge.

Lugude jutustamine on esikohal

Rikkalike teemade taga peitub eelkõige aga ikkagi meelelahutus. Iga slotimängu teema eesmärk on üks: luua unikaalne atmosfäär, mis suudab mängureid korraks tõmmata oma maailma, lastes unustada argimured. Mida kaasahaaravam on slotimängu teema, seda suurem on tõenäosus, et mängija saab suurepärase elamuse, mis paneb teda ka tulevikus naasema mängu juurde.

Tänapäeva slotimängud on enamat kui lihtsalt kirkad ruudukesed ekraani keskel. Mängutootjad üritavad luua virtuaalseid fantaasiamaailmu, kus tegutsevad erinevad tegelaskujud ja toimuvad lõbusad seiklused. Storytelling ehk lugude jutustamine on iga slotimängu keskmes - kõige edukamad mängud on sellised, mis suudavad oma keskse looga anda edasi toredaid emotsioone ja vahvaid elamusi. Ilma suurepäraselt disainitud teemata ei oleks aga selline lugude jutustamine võimalik - just seetõttu on ka kaasahaarava teema loomine ühes kasiinomängus niivõrd oluline.

 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid