Stress paneb ilu löögi alla. Juuksed katkevad rohkem kui varem
Kodutohter
Stress ärritab juuksenääpsu ning see ei ima toitaineid. | Shutterstock

Kuula oma keha. Sinu stress on näha nii näost kui ka kehast.

1. Nahk sügeleb ka pärast kehaniisutaja kasutamist

Kui märkad veidrat nahaärritust või sügelust, mis paari päevaga ei möödu, võib põhjuseks olla ekseemi kerge vorm. Enamasti möödub see märkamatult, ent stress võib seda süvendada.

Tee nii!

Proovi vältida kokkupuudet tugevat keemiat sisaldavate toodetega. Kasuta sääraseid vahendeid, mis ei sisalda lõhnaaineid ja on mõeldud allergilisele nahale.
Sügeluse rahustamiseks kasuta paar korda päevas hüdrokortisooni sisaldavat kreemi, mida saab apteegist. Samuti vähendavad ärritust kaerahelbevannid, lisaks saad siis nautida vees ligunemist.

 

2. Õlad ja alaselg valutavad

Paljud meist salvestavad stressi õlgadesse või alaselga ega ole sellest isegi teadlikud. Kui istud päevast päeva küürus arvuti taga ja su lihased on pidevas pinges, siis ei saagi tagajärjeks olla muu kui valutav keha.

Tee nii!

Lase endale massaaži teha või otsi abi kehaõlidest, mida saad ise masseerides peale kanda. Hõõru kehaõli peopesade vahel, pigista õlgu ning mudi lihaseid, et nende pinget vähendada. Seljavalu vastu aitab soe dušš, mis on suunatud alaseljale – vee soojus ning surve aitavad lõdvestuda.

 

Uuri oma juukseid

1. Su juuste seisukord on muutunud

Peanaha rasueritus võib suureneda või väheneda olenevalt sellest, kuidas su keha stressile reageerib. Su juuksed võivad minna kas rasuseks või kuivaks ja pusasse.

Tee nii!

Hakka kasutama normaalsetele juustele mõeldud šampooni. See tasakaalustab peanaha talitlust ja viib selle taas normaalsesse seisukorda. Ülikuivade juuste puhul võid kanda pähe jäetavat palsamit otse juuksejuurtele. Kui sul on aga väga rasused juuksed, kasuta soengusse seadmise ajal juuksepuudrit, mis liigse rasu endasse imeb.

 

2. Juuksed katkevad rohkem kui varem

Stress ärritab juuksenääpsu ning see ei ima toitaineid, mis tagavad su laka pehmuse. Tagajärjeks on ülikuivad juuksed ning katkised juukseotsad. Lisaks kipuvad närvilised inimesed oma juukseid näppima – see aga nõrgendab neid veelgi.

Tee nii!

Toida juukseid rikkalikult toitvate õlidega.

 

3. Uus juuksetoon ei püsi

Kui oled pidevas stressis, otsustab su keha niiskust säilitada, see aga toob kaasa vedelikusisalduse vähenemise. Su juuksed on janused, kuivadel juuksesalkudel ei püsi värvipigmendid hästi peal ning värv hakkab luituma.

Tee nii!

Kui värvid kodus, siis vali toode, mis juukseid toidab. Kui värvid salongis, siis tee kodus iga nädal niisutavat maski.

 

Stressi leevendajad

Suhtle rohkem. Lai suhtlusringkond aitab raskete aegadega hakkama saada. Plaani rahulikke koosviibimisi pere-sõprade-tuttavate seltsis.

Nuusuta roose. Kingi endale bukett roose või süüta roosilõhnaline küünal. See lõhn aitab paljudel pingeid maandada.

Seksi. Uuringud näitavad, et linade vahel hullamine aitab alandada kortisoolitaset ja tekitab hea tuju.

Söö õnnelikuks tegevat toitu. Näksi toite, mis sisaldavad ohtralt B-vitamiini ning magneesiumi – need aitavad närve rahustada. Näiteks mõjub hästi peotäis pähkleid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid