Tagasi juurte juurde: Fiskars toob turule puidust varrega kirved

Norden kirveste varred on valmistatud kõrgekvaliteedilisest ja äärmiselt vastupidavast hikkoripuust. | Tootja

Uued Norden kirved ühendavad endas põhjamaise minimalistliku disaini ja uue tehnoloogia, mis lahendab seniste puitvarrega kirveste põhilised murekohad.

 

Fiskars naaseb juurte juurde, tutvustades selle aasta septembrikuus uusi puidust varrega Norden kirveid. Kirve disain toetub Fiskarsi 370-aastasele ajaloole ja käsitöötraditsioonidele ning ühendab selle kaasaegse tehnoloogia ja tooteinnovatsiooniga.

Nordeni kirveste perekonda kuuluvad matkakirves, ehituskirves ja lõhkumiskirves, mille puidust varred on 35–50 cm pikad. Nordeni kirved valmivad käsitööna Soomes.

Uus kirves istub käes sama mugavalt kui teised traditsioonilised puitvarrega kirved. Norden kirveste varred on valmistatud kõrgekvaliteedilisest ja äärmiselt vastupidavast hikkoripuust.

Üks puitvarrega kirveste probleemidest, mida uus disain adresseerib on kirveste purunemiskindlus – nimelt on uute kirveste tera ja puitvarre vaheline ühenduskoht tugevdatud Fiber-Comp™ polüamiidkiuga.

Soomes valminud kirveste tera on valmistatud kahekordselt karastatud süsinikterasest. Kirveste lõikeserv on äärmiselt terav ja selle mittenakkuv PTFE-kate tagab, et tera ei takerduks puitu. Kirvel on täiustatud kaalujaotus, et tagada maksimaalne löögivõimsus.

 

Rahvusvaheliselt tunnustatud disain
 

Nordeni kirvesari on võitnud Red Dot disainiauhinna “Best of the Best”. Viimast auhinda jagatakse suurepärase disaini ja omadustega toodetele, mis on oma kategoorias olevatele analoogsetele toodetele eeskujuks.

Eestisse jõuavad need auhinnatud tööriistad 2019. aasta septembris.

Tootja
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid