Tahad olla õnnelik? Siis ära neid 7 lauset ütle!

kodus.ee
õnnelik
Keskendu endale, mitte enda võrdlemisele teistega! | Shutterstock

Oma väljaütlemistega mõjutame tihtipeale mõtlemist, jääme kinni takistavatesse mõttemallidesse ega saa seetõttu end õnnelikuna tunda. Millistest väjaütlemistest tasuks loobuda?

"Seda poleks ma tookord pidanud tegema!"

Kirjutasid eksile ikkagi nõretava kirja teie suhte kohta? Nähvasid töökaaslasele põhjuseta? Tihti vaagime olnut ning mängime mõttes läbi olukordi, mida võinuks teisiti lahendada. Olu mis oli, muuta me seda enam ei saa: ainus lahendus on edasi minna. Mineviku vigades sonkimine väänab fookuse paigast ning keskendud negatiivsele, kuigi peaksid keskenduma tuleviku võimalustele.

"Kunagi ma seda veel teen!"

Olete näinud anekdootlikku fotot päevitavast naisest, kelle abikaasa läbi akna osutab: "Mida te arvate, mida mu naine praegu teeb? Kirjutab raamatut, mis valmib umbes 2054!" Kes meist poleks midagi edasi lükanud, lubades unistuse täitmisega alustada homme, ülehomme või kui mitte, siis igatahes uuel aastal. Aga millal siis veel, kui mitte siin ja praegu? Elad ju nüüd, tee oma unistused teoks!

"Ma täna enam ei viitsi..."

Natuke sarnaneb see eelmise lausega - ehk kunagi hiljem lähed trenni, sõpradega kohtuma, teatrisse...aga mis siis, kui aeg saab otsa? Ära lase laiskusel endast võitu saada, vaid ole kohal. Ära loobu spontaansetest võimalustest, mine tea, mida toredat need kaasa toovad.

"Pean ikka veel järele mõtlema.."

Tark muidugi ei torma, ent kes liiga kaua kaalutleb, võib võimalustest üldse ilma jääda. Kõike ei pea ju alati sada korda kaalukausil veeretama, arutama - ole otsusekindel!

"Ma ei meeldi talle/ei saa seda niikuinii...."

Kui oled juba ette otsustanud, et sellest nagunii midagi head välja ei tule, tõmbad eos võimalustele kriipsu peale. Miks mitte? Kui ei proovi, ei saagi teada! Unista suurelt ja julge astuda samme oma unistuste teostumiseni, olgu see siis unelmate kaaslasega flirtimine, unistuste töökoht või mõni muu eesmärk. Anna endale võimalus! 

"Kõigil läheb paremini kui mul.."

Selle asemel, et raisata aega ja energiat enda võrdlemisele, keskendu enda tugevustele, enda soovidele ja arengule. Mida rohkem keskendume teisele inimestele ja enda võrdlemisele nendega, seda enam kaotame silmist oma eesmärgid. 

"Mul lihtsalt ei vea.."

Tõsiselt või? See, kuidas sul läheb, on ju su enda teha! iga päev võib olla sinu elu parim päev, küsimus on vaid selles, millele keskendud.

Sarnased artiklid