Teepuuõli | Mida ravida teepuuõliga?

Kodutohter
Teepuuõli on kasutatud aastakümneid tema antiseptiliste ja desinfitseerivate omaduste tõttu | Shutterstock

Mida ravib teepuuõli ja kas sellel on ka tundlikule nahale kõrvaltoimeid? Kas sellega võib määrida ka valutavat põlveliigest või peab õli enne lahjendama? Kas hoida külmkapis? Neile küsimustele annab vastuse apteeker Kerli Valge.

 

Teepuuõli on kasutatud aastakümneid tema antiseptiliste ja desinfitseerivate omaduste tõttu. Tegu on teaduslikult enim uuritud eeterliku õliga. See on ka üks väheseid eeterlikke õlisid, mida võib kasutada ilma lahjendamata.

Teepuuõli sobib eriti hästi nahavigastuste (kriimustused, lõikehaavad), ummistunud nahapooride, vistrike ja muude probleemidega naha hooldamiseks. Ehkki õli võib kasutada ehedal kujul, võiks suuremate nahapindade määrimiseks seda siiski lahjendada: 1 osa teepuuõli, 4 osa taimeõli. Seega valutavate põlveliigeste määrimisel võite kasutada mõlemat moodust.

Teepuuõli on palju uuritud ja üldiselt on see ohutu, küll aga tasub tundliku naha korral igasse uude tootesse suhtuda ettevaatusega. Esimestel kordadel võiks kasutada väiksemat kogust ja väiksemal nahapiirkonnal. Sedasi on võimalik veenduda, kas aine suhtes tekib ülitundlikkusreaktsioon või mitte.

Vähesed inimesed, kes on teepuuõli kasutanud akne raviks, on täheldanud kipitustunnet, sügelust ja kuiva nahka, kuid need probleemid peagi kaovad.

Teepuuõli tuleb säilitada korralikult suletud klaaspudelis ja otsese päikesevalguse eest kaitstult, sest soojus, valgus ja õhk lühendavad õli kasutusiga. Toodet võib hoida külmikus (2–8 kraadi), kuid see ei ole kohustuslik.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid