TOO KOJU KARGE ÕITEILU: kanarbik ja eerika ilmestavad sügist
Kätlin Jahi
Ylanite Koppens / Pexels

Septembris on tagumine aeg lillepottidesse ja rõdukastidesse istutatud suvelilled asendada värvikirevate eerikate ja kanarbikega, mis kaunistavad sügistoonides aeda oma küllusliku värvivalikuga.

Kuidas teha vahet? Kanarbikku ja eerikat saab eristada õite järgi. Kanarbik on rohelisem ja selle õied on lehtede sees peidus. Eerikal seevastu justkui ainult õied oleksidki.

Kas ainult ühe hooaja taimed? Kui kanarbik ärkab rõdukastis kevadel pärast talvitumist ehk isegi ellu, siis levinud sale eerika seda ei tee, sest subtroopilist päritolu taim ei saa meie kliimas talvituda. Kui temperatuur langeb püsivalt alla nelja kraadi, on eerika juba hukkunud. Õnneks ei muutu tema välimus aga mõnda aega üldse – roosad õied võivad püsida kaunina kevadeni. Kanarbikule seevastu saab saatuslikuks sügisene liiga hiline istutamine, kui taime juured ei jõua enne külmade tulekut korralikult juurduda. Kevadel kimbutavad kanarbikku liigne niiskus ja ere päike. Üldiselt on neid keeruline mitmeaastaste taimedena kasvatada.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid