Tuletame meelde külmetushaiguste ennetamise põhitõed

Sisuturundus
Shutterstock

Külmetushaigusteks hüütavad külma aja ning jahedate tuultega seostatavad ülemiste hingamisteede haigused on tihti ennetatavad. Tuletame meelde mõned olulised põhimõtted, mis seejuures aitavad!

Sel külmal perioodil, mil ümberringi ninad lurisevad ja kurgud kähisevad, tasub ka enda tervise heaolule rohkem tähelepanu pöörata. Kuna parim ravi on ennetus, siis toome välja mõned vanad tõed külmetushaiguste ennetamiseks:

Keha nõrgestava stressiga toimetulek – ehk piisav füüsiline aktiivsus

Pingeseisundiga toimetulek on nii füüsiliselt kui ka vaimselt kurnav. Kas lahendus on elada stressivaba elu? Vaevalt, sest elu on rohkem või vähem stressirohke. Seega on stressi arvestades parim külmetushaiguste ennetus keha stressiga harjutada. Seda aga kontrollitult, ehk mitte liiga palju ega liiga vähe.

See tähendab füüsilist trenni ning ka tervet mõtlemist. Füüsilise koormusega harjunud keha on teadaolevalt haiguste suhtes kindlam. Samuti tasub tuletada ka meelde, et „terves kehas terve vaim“ kehtib mõlemat pidi. Piltlikult öeldes jääb kehal märksa rohkem aega enda viiruste eest kaitsmisega tegelemiseks, kui inimene suudab ka vaimset stressi põhjustavate käitumismustritega toime tulla. Seega tuleb ka haiguste osas pelgalt muretsemise asemel midagi ette võtta!

Toitumine 

Ei saa rõhutamata jätta mitmekesise toitumise olulisust. Seda ka kõikvõimalike haiguste vastu, nagu hingamisteid mõjutavad viirushaigused. Ka kõige tugevama võib murda kestev kehv toitumine. Seega, värske ja mitmekesine toitumine on viirushaigustega toimetulekuks vajaliku tervise aluseks.

Lahenduseks pole ka kilode viisi küüslaugu söömine ega toidulisanditega liialdamine. Näiteks pole vastupidiselt levinud arvamusele C vitamiin imeravim. Küll aga on D vitamiin see, millest meie kliimas tihti puudu jääb.

Hügieeninõuete järgimine

Hügieenile tähelepanu pööramine on oluline, sest seeläbi vähendame võimalust viirusega vahetult kokku puutuda. Näiteks on õuest tulles või söömisele eelnevalt jätkuvalt tarvilik käsi pesta, et hoida haigustekitajad kodust ja kehast eemal.

Haigusi ennetavad tooted

Viimaks on olemas ka külmetushaigusi ennetavad tooted, nagu Humer Stop Virus. Esiteks on see mõeldud kasutamiseks esimeste külmetushaiguste sümptomite ilmnemisel: kipitustunne kurgus, kihelev nina ja/või vesine eritis ninast. Samuti tasub selle järele haarata juba peale esimest kokkupuudet viirustekitajaga, nagu haigestunud inimese lähedus, rahvarohked kohad või suured temperatuurimuutused. Tegemist on ülalmainitud meetmetele kasuliku lisaga, et end külmetushaiguste perioodil tõeliselt kindlustada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid