Turguta tervist taruvaiguga

kodus.ee
Shutterstock

Paljusid meist kimbutavad talvisel ajal hingamisteede haigused - nohu, kurgumandli- või põskkoopapõletik, mille vastu aitab võidelda taruvaik.

Paljusid meist kimbutavad talvisel ajal hingamisteede haigused - nohu, kurgumandli- või põskkoopapõletik, mille vastu aitab võidelda taruvaik. Taruvaik ehk proopolis on meeldiva lõhnaga vaigutaoline kleepuv aine, mida mesilased valmistavad ning peamiselt taruseinte tihendamiseks kasutavad. Taruvaigu lähteained koguvad mesilased puude, näiteks kase pungadelt. Nii talvel kui ka varakevadel tasuks teha läbi 2-4 nädalane taruvaigukuur. Selleks tuleks vähesesse sooja vette tilgutada olenevalt kehakaalust 15-30 tilka 10% taruvaigutinktuuri ning võtta seda igal hommikul pool tundi enne sööki.

Tee ise taruvaigutinktuur

Tinktuuri valmistamiseks kasutatakse umbes 70% piiritust, kui aga on tegemist kangema, nt 95% piiritusega, tuleks võtta 75 ml piiritust ja 25 ml keedetud (destilleeritud) vett. 100 ml tinktuuri tarvis lisa taruvaiku selle järgi, kui kanget tinktuuri soovid: 10g (5%), 20 g (10%), 40 g (20%) või 60% (30%). Sissevõtmiseks sobib 5-10% tinktuur.

Valmistamine:

Pane puhta pudeli põhja soovitud kogus peenestatud taruvaiku ja vala peale piiritus kuni 100ml tähiseni. Seejärel loksuta korralikult ja jäta õhukindlalt suletuna pimedasse tuppa. Järgmisel päeval loksuta taas. Pärast 48-tunnist seismist aseta segu umbes 4kraadisesse külmikusse ja lase seal seista. Seejärel kurna segu puhtasse pudelisse. Säilita toatemperatuuril pimedas õhukindlalt suletuna.

Allikas: Aive Luigela "Tervis taimedest"

Kui sul, hea lugeja, on mõni tõhus rahvalik nipp külmetuse vastu, jaga seda Kodus.ee lehel Facebookis ja võida väärt auhindu! Juhendi loosimises osalemiseks leiad siit.

Sarnased artiklid