Unikaalne ehitusmaterjal põhjamaisesse kliimasse. Kuidas valmib JÄMERÄ maja?

kodus.ee
Sisuturundus
Soojapidaval poorbetoonil on meie kliimas terve rida eeliseid. | Jämerä

Põhjamaine kliima seab hoone ehitusmaterjalidele kõrged nõudmised – kodus peab ju mõnus olema nii külmal talvel kui soojal suvepäeval. Kivimaja planeerides tasub eestlasel tutvuda soojapidava poorbetooniga, millel on meie kliimas terve rida eeliseid.

Kuidas hoida kodus hubast sisekliimat aastaringselt?

Et kodu püsiks aastakümneid kauni ja hubasena, tasub maja planeerides valida just põhjamaisesse kliimasse sobilikud ehitusmaterjalid. Meie ilmastikutingimustes on üheks kõige energiasäästlikumaks lahenduseks poorbetoonist valminud hooned. Materjal on sellise nime saanud seetõttu, et  sisaldab suletud õhupoore, milles olev õhk annab materjalile head soojust isoleerivad omadused – ükski teine kivimaterjal pole niivõrd heade isolatsioonivõimetega. Tulemuseks on temperatuurikõikumisi pehmendavad seinad, mis tagavad madalad küttekulud talvel,  palaval suvepäeval on toas meeldivalt jahe.

Poorid betoonis hoiavad sisekliima meeldivana, see struktuur annab hoonele ka hea helikindluse. Poorbetoonist kodu planeerimise teeb eriti mõnusaks aga see, et kõik teenused –  alates projektist kuni „võtmed kätte“ lahenduseni – saab tellida ühest kohast.

Projektist kuni lõpplahenduseni – kodu Jämerält

Tänu poorbetooni rohketele eelistele valmivad ka Soome enimmüüdud kivimajade tootja Jämerä majad alati just sellest materjalist – poorbetoonist on nii maja seinad,  vahelagi kui ka aluspõrand.

Kusjuures – olgugi, et poorbetoonist kivimajade seinad on äärmiselt soojakindlad, ei ole Jämerä majade välisseintele lisatud lisasoojustust. Nimelt on juba poorbetoonis endas ühendatud nii kandvad kui ka soojustusmaterjali omadused. Kuna kõik välisseinad on hoolimata oma kõrgele soojapidavusele ühekihilised, ei saa välisseina sees tekkida niiskuskahjustusi või hallitust. Et poorbetooni näol on tegemist ühe kõige tulekindlama ehitusmaterjaliga, on täielikult poorbetoonist valminud majad ka tulekindlad.

Hea mikrokliima tagab mõnusad tingimused 

Poorbetoon tasandab temperatuurikõikumisi, seetõttu on Jämerä majades alati mõnus mikrokliima. | Jämerä

Et poorbetoon tasandab nii temperatuurikõikumisi kui õhuniiskuse muutuseid, on poorbetoonist kivimajades alati mõnus mikrokliima – talviti on kodus soe, soojal suvel mõnusalt jahe. Tänu parajale õhuniiskusele ning naturaalsetele ehitusmaterjalidele on need hooned sobilikuks koduks ka väikelastele ning allergikutele.

Uue kodu planeerimine. Millal on õige aeg projekteerijaga ühendust võtta?

Uut kodu planeerides võiks alustada pere vajaduste kaardistamisest. Kui suurt ja mitme magamistoaga maja soovitakse? Kas majas peavad olema ka saun ja majapidamisruum? Kas vaja on faraaži või piisab autovarjualusest?

Kui algne idee on olemas, ongi hea aeg pöörduda oma ala asjatundjate poole. Jämerä spetsialistid pakuvad asjalikku nõu juba krundivalikul – nimelt loob omad võimalused ja takistused juba maalapp, kuhu maja hakatakse ehitama. Mõne krundi puhul seab piiranguid ümbritsev loodus või kehtivad ehituspiirangud, mõni krunt võib aga soovitud maja jaoks liialt väikseks jääda. Kogenud spetsialistid oskavad tähele panna ka probleeme, mille peale ise ei pruugi tulla. Nüüd on õige aeg ka esialgne eelarve paika panna — ka selle võivad valmis teha Jämerä esindajad – nii saame usaldusväärse ja realistliku ettekujutuse tulevastest väljaminekutest.

Võtmed kätte paketiga on võimalik kõik teenused alates vundamendi ettevalmistustöödest kuni hoone viimistluseni jätta Jämerä spetsialistide ning partnerite hooleks. Et iga projekt on ikkagi ju unikaalne, saab kõik pakutavad teenused paika seada täpselt kliendi vajadustest lähtudes.

Jämerä maja ei sea disainile piire

Jämerä

Jämerä maja luues võib kasutada mõnd juba olemasolevat tüüpprojekti, arhitekti abiga saab luua ka täiesti individuaalse lahendusega maja. Alati on ka võimalus võtta meelepärane tüüpprojekt aluseks, et seda siis oma soovi järgi muuta. Nii saame kõik oma soovid sisse viia ka tüüpprojekti, samas on selline lahendus kiirem ning soodsam kui arhitekti poolt loodud individuaalprojekti valimine.

Valik Jämerä kivimaja kasuks ei sea piire, hoopis annab võimalusi luua just meelepärase disainiga kodu – olgu see siis modernne, klassikaline või kasvõi juugendstiilis. Nii saame Jämerä abiga luua enda unistuste kodu, mis kestab põlvest põlve.

Et leida rohkem ideid kauni ning energiasäästliku kodu rajamiseks, vaata ka www.jamera.ee/

 

Sarnased artiklid