Uue generatsiooni puhastusvahendid— tervisesõbralikud ja efektiivsed tooted

kodus.ee
Sisuturundus
Vahemere männist eraldatud toorainest valmistatakse naturaalseid ja tervisesõbralikke puhastusvahendeid. | Ühinenud Ajakirjad

Teadlaste aastakümnete pikkuse töö tulemusena on ökoloogilised ja samas hästi toimivad puhastusvahendid reaalsuseks saanud. Nii saame kodudesse puhtad pinnad ilma, et peaks sisse hingama keemiliste ainete aurusid.

Õigeid valikuid tehes hoiame nii tervist kui keskkonda

Me kõik oleme teadlikud sellest, et tavaline kodukeemia sisaldab tervist kahjustavaid kemikaale. Samas on need meil igapäevaselt kasutuses— vahendid on ju tõhusad ning me tarvitame neid otstarbekohaselt. Tegelikult hingame selliseid tooteid kasutades sisse mürgiseid aurusid. Nõudepesuvahendi jääke satub aga paratamatult ka söögi sisse, kuigi me seda maitsest ei tunne. Et hoida enda ning oma pere tervist, tasub langetada õigeid valikuid — ka looduslik ja efektiivne puhastusvahend on tänapäeval taskukohane ja kättesaadav.

Innovatsioon puhastusvahendite maailmas

Enzypin puhastusvahendite valmistamisel on kasutatud Vahemere männi vaigust eraldatud toorainet. Selle aine väljatöötamiseks ning mõistliku hinnaga tootmiseks on kulunud üle 20 aasta. Enzypin tooted sisaldavad 92 - 99% ulatuses looduslikku toorainet muundamata kujul — neid pole sünteesitud. Tulemuseks on looduse- ja tervisesõbralikud, kuid mustust efektiivselt eemaldavad puhastusvahendid. Enzypin tooted ei põhjusta allergilisi reaktsioone ning on nahale pehme toimega. Tooteid võib kasutada ka pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega. Enzypin puhastusvahendid on 100% biolagunevad ja taastuvad.

Ohtlikuid tooraineid on võimalik vältida

Euroopa Liidus on tootjatel kohustus ohtlikke tooraineid kasutades lisada pakendile ka asjakohased ohupiktogrammid. Neid leiame sagedasti ka tavaliste pesu- ja puhastusainete pakenditelt. Tegemist on märkidega, mis teavitavad tarbijat sellest, et toode sisaldab arvestatavas koguses üht või mitut ohtlikuks klassifitseeritud toorainet. Ohupiktogrammide puudumine pakendil aga näitab, et toote otstarbekohasel kasutamisel ei kaasne mingeid ohtusid ei tarbijale ega keskkonnale. Loomulikult puuduvad ohupiktogrammid Enzypini toodete pakenditel.

Neid ohupiktogramme näeme puhastuvahendite pakenditel tihti. Vasakpoolne teavitab söövitavatest ainetest, parempoolne hingamisteid, nahka ja silmi ärritavatest komponentidest.

Tänu looduslikule koostisele ei põhjusta Enzypini tooted allergilisi reaktsioone ning on nahale pehme toimega. Tooteid võib kasutada ka pindadel, mis puutuvad kokku toiduainetega.

 

Ka toimetus proovis, kuidas toimivad Enzypini naturaalsed puhastusvahendid.

 

Bioaktiivne nõude käsipesuvahend

Enzypin nõudepesuvahend on nahasõbralik ja sobib ka allergikutele | Ühinenud Ajakirjad

Sain proovida firmalt Enzypin nõudepesuvhendit. Tegemist on väga hea tootega, mis on pehme koostisega ning õrn minu kätele. Nimelt minu käte nahk tahab meeletult kuivada peale nõude pesemist. Nõudepesumasinat mul ei ole, seega pesen nõusid käsitsi mitu korda päevas.

Eelnevalt olen kasutanud erinevaid „ECO“ märgiga nõudepesuvahendeid, kuid need tooted teevad ikkagi mu käed karedaks ja kuivaks. Enzypin bioaktiivne käsipesuvahend, mis on „Ecolabel“ märgistusega, on aga justkui loodud minu kätele. Nõud saavad puhtaks kuid katenahk ei sügele, ei kisu ja ei ole kuiv - see juba on midagi!

See toode  võtab väga hästi lahti toidujäägid, mis on panni külge kinni kõrbenud. Eelnevalt leotama ei pidanudki. Kõik klaasist lauanõud säravad ja mulle tundub, et ka nõusid kuivatada on parem. Nimelt tunnen, et nõud on puhtamad ja libedamad — tänu sellele ongi neid kergem kuivatada. Pean alati oluliseks ka toote lõhna. Sellel nõudepesuvahendil on õrn puuviljalõhn, mis tekitab nõusid pestes tuppa hea aroomi.

Tegemist on uue kindla lemmikuga, mis nüüdsest mu kraanikausi kõrval seisma hakkab.

Bioaktiivne üldpuhastusvahend

Puhastusvahendil on meeldiv männiokka aroom. | Ühinenud Ajakirjad

Enzypin üldpuhastusvahend on meeldiva männiokka lõhnaga. Üldpuhastusvahendiga pesin oma parkettpõrandaid. Peale kasutamist ei jäänud põrandad libedad ega naksunud, kuid olid puhtad. Veel saab üldpuhastusvahendit kasutada vannitoas  nii seina- kui ka põrandaplaatide puhastamisel. Seinte pealt eemaldasin mikrofiiberlapiga mustuse ülilihtsalt, plaadid said puhtaks ja läikivaks. Veel olen pannud tähele seda, et mustus ei hakka enam nii lihtsalt nendele pindadele külge, mida on eelnevalt Enzypin puhastusvahendiga puhastatud.

See üldpuhastusvahend on ka õrn minu kätenahale ja küüntele. Varem on kodu puhastades  küünelakk alati maha tulnud, eks keemia ikka võtab seda maha. Nüüd aga püsib küünelakk perfektselt küüntel. Tõepoolest, majapidamistöid tehes kasutatakse tavaliselt kummikindaid, kuid naturaalset puhastusvahendit kasutades ei olegi selleks mingit vajadust :) 

Vauefekt tekkis ka vannitoas. Iga perenaine teab, kui tüütu on puhastada dušikabiini – tavaliselt on klaaspinnad koledat katlakivi täis ja maha see ei tule, tee mis tahad. Enzypin vahendiga tuleb aga katlakivi pindadelt maha nagu naksti. Natukene aega hoidsin vahendit pindadel ja siis pesin kabiini puhtaks. Töö oli väga kerge ja tulemus igati korralik.

Bioaktiivne puhastusvahend läikivatele pindadele

Läikiv köögimööbel, rõduuksed ning peeglid saavad puhtaks kerge vaevaga. | Ühinenud Ajakirjad

Jätkuvad edasi kiidusõnad :) Minu köögimööbel on läikiva pinnaga, paras katsumus on seda puhastada ja kenasti läikima saada. Päriselt ka, olen katsetanud igasuguseid erinevaid vahendeid, kuid tulemus jääb minu meelest selline „rasvane“. Enzypin toodet proovides üllatusin koheselt. Mustus mis minu läikiva köögimööbli peal oli, tuli maha väga kergelt. Pind jäi läikiv ja sile. Käega katsudes rasvast tunnet näppude alla ei jäänud. Päevade möödudes on köök jätkuvalt läikiv, mustus haakub pestud pindade külge kordades vähem. See vahend puhastab ka rõduuksed ja peeglid väga kerge vaevaga ning jäta klaasidele koledaid triipe.

Igal juhul soovitan Enzypin tooteid kõikidele perenaistele ja emadele sest see, milliste vahenditega sa oma kodu puhas hoiad, on oluline. Praegusel kiirel ajastul on paljudel meist vaja puhastusvahendeid, mis on keskkonnasõbralikud, meeldiva lõhnaga, ei tekita allergiat ja puhastavad mustuse kerge vaevaga.

Enzypin bioaktiivne rasva ärastav puhastusvahend

Tänu toote efektiivsusele kulub seda pihustamisel vähe. | Ühinenud Ajakirjad

Väga värskendava mõnusa lõhnaga toode. Männi ja sidruni lõhn jättis kööki väga värske aroomi. 
Kasutasin seda puhastusvahendit köögi keraamilise pliidi ja töötasapindade ning roostevaba valamu puhastamiseks.

Pihustasin puhastusvahendit pliidiplaadile ning lasin veidi mõjuda. Hiljem lükkasin puhastuskaabitsaga väga lihtsalt plaadi puhtaks. Tulemus oli väga särav. 
Õhupuhasti filtrid olid pikka aega puhastamata. Üsna palju rasva koos tolmuga oli sinna oli kinni jäänud. Pihustasin puhastusvahendit, lasin veidi aega seista ja kuuma vee ning lapiga nühkisin puhtaks.

Samuti sain väga puhtaks köögivalamu, sellest oli eriti suur rõõm. Minu varasema nõudepesuvahendiga ma sellist tulemust ei saavutanud. Toodet ei kulu pihustamisel üldse palju, aitab vähesest. 
Männivaigust eraldatud tugevad taimsed lahustid kombineeritud bioaktiivsete lisanditega lagundavadki rasva ja orgaanilise mustuse eriti tõhusalt.

Enzypin bioaktiivne WC puhastusgeel

Konsentreeritud ja tugevatoimeline puhastusgeel. | Ühinenud Ajakirjad

Esmalt tahan kiita selle pakendi doseerimiskorki. Väga mugavalt peene joana saab puhastusgeeli doseerida. Väga mõnus lõhn, puhastamisel ei pea hinge kinni hoidma. Puhastusgeel jätab särava läikiva pinna. 

Enzypin bioaktiivne vannitoa puhastusvahend 

See toode sobib kõikide pindade puhastamiseks pesuruumides. | Ühinenud Ajakirjad

Vannitoas nagu männimetsas! Vanniga on mul alati jamamist pärast iga pereliikme vanniskäiku - iga kord jäävad vanni pinnale kollased randid. Lihtsalt kuuma veega loputades ma vanni hästi puhtaks ei saa. Muidugi olen proovinud tavapuhastusvahendeid. Viimaseid ma ei taha väga sageli kasutada, sest ei kannata nende ebameeldivat vänget lõhna. Sisse hingamisel lausa lõikab seest.

Selle puhastusvahendi ja harjaga sain vanni täiesti valgeks - nagu oleks uus. Kollased randid kadusid lihtsalt. Pind jäi pärast puhastamist kuidagi mõnusalt libe. 
Vahendit kulub tõesti vähe. Mulle jätkub sellest pakendist väga pikaks ajaks. 

Vajalikku oskusteavet jagab Enzypin toodete edasimüüja Ecorun OÜ tasuta. Liituda saab ka Ecoruni uudiskirjaga - jagatakse nippe ja soovitusi, et saaksime kodud puhtaks kiiremini ja paremini. Rohkem informatsiooni puhastusvahendite kasutamise kohta leiad SIIT

Sarnased artiklid