Uus-Veerenni – aedlinna idüll kesklinnas

Sisuturundus
Interjööri on pikitud kaunid nüüdisaegsed ümara vormiga mööbliesemed ja valgustid, mis kõlavad kokku põhjamaiselt selgeks ja otstarbekaks koduks. | Katrin Uusoja

Merko rajatav Uus-Veerenni kvartal on üks suurimaid terviklikke elamuarendusi Tallinna linnasüdame vahetus läheduses. See haarab ühtekokku pooltsada uut korterelamut koos maju ümbritsevate sisehoovide ja haljasaladega. Esimese ja teise etapi majad on valmis ning uusi omanikke ootavad viimased vabad korterid. Kerkimas on järgmised elamud, mis valmivad 2021. aastal.

Moodsale elumukvartalile annavad iseloomu nii naabruses olevad Lutheri vineeri- ja mööblitootmisettevõtte tsaariaegsed hooned kui ka vaiksete roheliste tänavatega väljakujunenud miljööala. Arhitektide Tõnis ja Johann-Aksel Tarbe projekteeritud Uus-Veerenni uuselamud loovad oma tellistest, klaasist ja terasest fassaadiga seose ümbruskonna ja Lutheri tööstuspärandiga, nüüdisaegse ning ajaloolisega. Rõhuasetus on moodsalt ajatul arhitektuuril, läbimõeldud liigendustel ja detailidel, kuid ennekõike kesklinnas elamise uuel kvaliteedil.

Suure tähelepanu ja tunnustuse on pälvinud Kino maastikuarhitektide kavandatud Uus-Veerenni kvartali hooviruum. Parkimine on viidud maa alla ja majadevaheline tsoon on inimeste ja roheluse päralt. Sisekvartalis asuvad linnakeskkonnas uudse ettevõtmisena elanikele mõeldud väikesed kasvuhoonetega linnaaiad, kuid ka niisama istumise kohad, varjualused ja laste mängualad. Rangelt piire tõmbavaid tarasid pole ja võimalused trendika kogukonna(aia) tekkeks, koos tegutsemiseks ja suhtluseks on valla.

Korterite valik Uus-Veerennis on tänapäeva erinevaid eelistusi ja võimalusi arvestav. Eriilmelised ja mitmeid stiile lubavad on ka sisearhitektide Ahti Peetersoo ja Eerik Olle koostatud viimistluspaketid. Kõikides korterites on targa maja lahendused.

Sisearhitekt Maarja Metsa (Kaks Tooni) kujundatud näidiskorteri helge interjöör näitab ilmekalt, kuidas mahutada uuselamu kahetoalisesse korterisse kõik ihule ja hingele vajalik. Heledates valkjas-hallides toonides kujundus on elegantne ja ajatu. Interjööri on pikitud kaunid nüüdisaegsed ümara vormiga mööbliesemed ja valgustid, mis kõlavad kokku põhjamaiselt selgeks ja otstarbekaks koduks. Esteetilist puhtust aitavad luua Schmidti sisseehitatud kapid ja samas võtmes riiulid ning köögimööbel, visuaalset avarust rõhutavad peegelpinnad elutoas, esikus ja magamistoas.

Marmori imitatsiooniga kivis ja messingust detailides on viiteid klassikale ja traditsioonide austamisele, samal ajal kui trendikas terrakotatoon lisab moekat nooruslikku joont. Ahvatlevalt sametise kattega voodi ja savikarva tekstiilid magamistoas mängivad kaasa Uus-Veerenni majadele omaste tellisfassaadidega. Elutuba on tänu maast laeni kõrguvatele akendele lausa lummavalt õhuline ja päikest täis.

 

Avatud planeering ja heledad tammepuidust põrandad teevad väikesest korterist kohe avarama elamise. Igapäevase olme panevad ladusalt toimima mahukad panipaigad, korralikud garderoobid ja ruumikas vannituba. Kõik on kokku seatud mõnusaks, pilkupüüdvaks ja elamisväärseks koduks.
 

www.merko.ee/veerenni

www.merko.ee/kodud

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid