Uut robotniidukit juhib tehisintellekt

TM Kodu & Ehitus
Tehisintellektiga muruniiduk | Promopilt

Worxi Landroid S robotniidukil on kasutusel uuenduslikud omadused. Väiksema ala, kuni 500 m2 muru niitmiseks mõeldud roboti otsuseid mõjutab tehisintellekt.

Masin on WiFi kaudu juhitav, käsud antakse läbi nutitelefoni äpi, sellel niidukil polegi enam traditsioonilist klahvistikku. Muuhulgas saab panna paika nädalase niitmisplaani, paluda robotit niita soovi korral ainult pärast vihma, samuti saadab robot infoteateid, näiteks: "Saadaval on uus tarkvarauuendus, lae alla ja installeeri" või "Käes on sügis ja aeg minna talvekorterisse". Äpi kaudu saab varastatud roboti ka lukustada.

Landroid Si omadus on tehisintellekti algoritm AIA (Artificial Intelligence Algorithm), mis lubab robotil teha otsuseid. Näiteks on vaja niita kitsast läbipääsuteed ja robot otsustab, et optimaalseim viis seda teha on liikudes siksakina. Tehisintellekt teeb ka tavaniitmise umbes 30% konkurentidest kiiremaks.

Kui enamik robotniidukeid jätab piirdetraadi juurest ääre lõikamata, siis Landroid S tera on nihutatud paremale ja masin lõikab ka ääre, alles jääb vaid umbes 2,5 cm muru. Ruudukujuliste avadega laadija plaat paigutatakse muru sisse – see ei ole nähtaval, murust ulatub välja vaid laadimisklemmide sammas. Robotniiduk sõidab laadima parema küljega, muru kasvab plaadist läbi ja töö käigus niidetakse ka see ala puhtaks. Niiduterad pöörlevad kahte pidi, tera mõlema poolega niites vähendab see nende vahetamise sagedust. Vihmaandur suunab saju korral roboti tagasi laadimisjaama juurde, tänu põrkeanduritele ei pea õuemööblit eest ära tõstma ega haljastust muutma.

Worx Landroid on eelprogrammeeritud, menüüst tuleb vaid valida niidetava ala suurus, paigalda piirdetraat ja lülita sisse. Soovi korral saad imelihtsalt tehase eelseadistust kohandada oma vajadustele vastavaks. Masinale saab sisestada kuni 4 töötsooni. Landroid Si niitmiskõrgus on reguleeritav vahemikus 2–6 cm, komplektis on kaasas kõik vajalik koos piirdetraadi ja varuteradega. Uuenduslik robotniiduk maksab 790 eurot ja sel on kolmeaastane garantii.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid