Vanaemade varasalvest: mida teha, kui kõht valutab?

kodus.ee
kaerahelbed
Kiudainerikkad kaerahelbed on kõhule head. | Shutterstock

Pole küll mingi ime, kui jõulusöömingud meie kõhule liiga teevad. Kraamisime välja mõned abivahendid vanaemade varasalvest.

Kes kõhule külluslikus jõululauas liiga on teinud, võiks natuke seedimisele puhkust anda ja piirduda klaasi hea taimeteega - näiteks tüümian, lavendel, kummel aitavad kõhtu rahustada, hea on ka apteegitilli või ristköömnetee.  Üliväike näpuotsatäis soola teetassi võimendab tee mõju ja aroomi. Lisaks võiks krõbistada mõne kuiviku. Kui aga on puhituse tunne, võiks proovida krõbistada pähkleid - ka need on paljudes kodudes jõululaual. Tuleks lihtsalt võtta peotäis pähkleid ja neid aeglaselt närida, võimalusel võiks sellega koguni ühe söögikorra asendada.

Peojärgsel hommikul võiks end turgutada kergema hommikuampsuga: näiteks segada 200 grammi naturaalset jogurtit mee, õunatükkide ja tubli portsu kaerahelvestega. Kiudainedrikkad kaerahelbed hõlbustavad seedimist ning vitamiinirikas õun on samuti kõhu sõber, värsketel õuntel on ka põletiku-, allergia- ja viirustevastane toime.

Vaata ka metsamoor Irje Karjuse soovitusi ravimtaimede kohta, mis võiks igaühel kodus olla!

Sarnased artiklid