Vannitoa plaatimisel ära piira fantaasiat! Metall ja suurus ruulivad

Sisuturundus
Erinevad värvid, tekstuurid ja kujud. Kokkuvõttes väga mõjus. | Tootja/Balti Plaadikaubanduse AS

Plaadid annavad vannitoale välimuse, iseloomu ja emotsiooni. Tänapäeval on plaatide valikuvõimalused nii suured, et ei teagi millest peaks alustama – kas värvist, suurusest, kujust, mustrist? Krista Raenok firmast Balti Plaadikaubanduse AS aitab Cersaie messimuljetele toetudes tuua välja trende ja ideid, millest võiks inspiratsiooni ammutada.

 

Kõige olulisem märksõna valitsevatest plaaditrendidest on kindlasti suured formaadid. Praegu vist ei leia enam plaaditehast, mille valikusse ei kuuluks mõni suureformaadiline kollektsioon.
"Vana on Uus"  - nii võib öelda metalli imitatsiooni tagasituleku kohta, mida päris paljud suuremad tootjad ühel või teisel moel oma valikus näitavad. Samas on metalli imitatsioon võtnud veidi pehmema ja rahulikuma kuju, sobitudes paremini kokku nii marmori kui puiduga.  Muidugi toetab metalli tagasitulekut plaatide suured mõõtmed, mis võimaldavad metalli ilul paremini esile tulla.

Marmor ei ole samuti kuhugi kadunud, selle olemasolu tehase tootevalikus on suisa kohustuslik. Täienduseks on ehk see, et klassikaliste Statuario ja Calacatta kõrval on marmori valik laienenud erinevate uute silmatorkavate marmoritüüpide näol.

Kolmas trendilooja on kindlasti terrazzo järeleaimamine. Sellist lahendust leiab valikus nii suureformaadiliste plaatide näol kui ka aegumatus 20x20 mõõdus. Julgematel tootjatel on efektsed tõlgendused kaasaja terrazzost suurte "tükkide" näol või on terrazzo muudetud värviliseks. Valik oli igal juhul väga lai!

Väike plaat jääb väiksemates vannitubades asjakohaseks

Messil võis näha vastukaaluks suurtele mõõtmetele klassikalise 10x10 või 20x20 mõõdu tagasitulekut. See sobib ka meie turule hästi, kus vannitoad ei ole tihtipeale väga suured ja väike plaat on siinpuhul praktilisem lahendus.
Selleks, et teha väikest formaati huvitavamaks, kasutatakse palju graafilisi mustreid. Jätkuvalt torkab silma patchwork disaini, millele õnneks on juurde tulnud laiem võimalus valida vaid üks konkreetne muster.
Märgata võis ka täienenud valikut tekstiili interpretatsioonist ning samuti eestlaste hulgas laialdaselt kasutatavat erinevate kivide imitatioonides plaate, mis näevad üha enam looduskivide sarnased.


Matt viimistlus ruulib

Kui rääkida sanitaarkeraamikast ja segistitest, siis tootjad täiendavad oma tootevalikuid matt valge ja matt musta keraamikaga. Paljudel tootjatel on ka vähemalt üks kollektsioon, mille värvivalik on laiem, sisaldades nii trendikaid halle, sügavaid sinise kui ka rohelisi toone.

Segistite tootjate valikus on väga olulisel kohal omada kollektsiooni matt musta viimistlusega, mis on tänaseks saanud üheks enim tellitud viimistluse variandiks ka Balti Plaadikaubanduse salongis. Aga ei puudu ka erinevad metalli variatsioonid, näiteks roosa kuld või vask, mida oli päris palju näha ning samuti pronks. Uut vannituba tehes ei tasu fantaasiale piire panna!
Rohkem infot saab siit.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid