Viiruslik nohu ja selle leevendus

Sisuturundus
Nohu ja köha sümptomitele reageeri koheselt. | Shutterstock

Nohu võib olla viiruslik või allergiline. Kui alllergilise nohu jaoks on antihistamiinid, siis viirusliku nohu jaoks üldjuhul tõhus ravi puudub. Sellegipoolest on sümptomaatilisi lahendusi.

Viiruslik nohu on tüütus, millest parim pääsetee on haigestumise ennetamine. Kui aga nohu on küljes, siis üldjuhul läheb sellest vabanemiseks enam, kui mõned päevad. Taastumise kiirendamiseks ning enesetunde parandamiseks on aga erinevaid meetodeid.

Ennetamine

Nohu ennetamisele aitavad kaasa üldine füüsiline heaolu ning ka teised tegurid. Näiteks tasub vältida ületöötamist ning emotsionaalset stressi. Kes tasa sõuab, see kaugele jõuab.

Tervislikud eluviisid – väldi suitsetamist, mis peale üldise füüsilise heaolu halvendamise mõjutab tugevalt limaskestade tervist. See teeb sind viirushaigustele vastuvõtlikumaks. Teiseks tervislik toitumine – mitmekesine toitumine panustab viirushaiguste vastu võitlemiseks vajalike ressursside olemasolusse.

Samuti nina ja silmade limaskestade katsumise vältimine kahandab viirustekitajatega kokkupuutumise võimalust.

Nohu leevendamine

Kui nohu vaevab, siis tuleb esmalt otsida abi üldistest viirushaiguste vastu võitlemise nippidest. Rohke vedeliku tarbimine ning selle eest muretsemine, et kehal oleks kõik haiguse vastu võitlemiseks vajalik olemas.

Mida konkreetselt nina heaolu jaoks ära saab teha, on limaskestade eest hoolitsemine. Samuti ettevaatlikult nuuskamine. Liialt tugevalt nuusates võib äkiline rõhumuutus halvasti mõjuda.

Nina limaskesta heaolu tagavad niisutavad vahendid, nagu looduslikud kreemid ning samuti ka inhaleerivad vahendid, mida nina alla määrida või joogigi sisse panna.

Spreid

Kui füsioloogilise lahusega nina loputamine ei aita, siis on meetodite kõrval tõhusaks abiks spreid. Näiteks ksülometasoliini sisaldavad ninaspreid aitavad hingamist parandada. Need vähendavad limaskestade turset ja parandavad hingamist. Seega, nohu need ei ravi, kuid võivad enesetunnet märkimisväärselt parandada!

SeptaNazal sprei avab nina ning lisaks soodustab ka limaskesta parandamist. See vähendab limaskesta turset riniidi korral. Seda seetõttu, et see sisaldab nii mainitud ksülometasoliini kui ka dekspantenooli. Dekspantenool on tuntud nahka rahustav ning taastumist kiirendav toimeaine.

SeptaNazalist on seejuures kasu nii

  • Vasomotoorse riniidi sümptomite leevendamisel kui ka
  • Takistatud ninahingamise ravil pärast ninaoperatsiooni.

SeptaNazal on mõeldud nii täiskasvanutele kui ka lastele:

Septanazal 1 mg/50 mg/ml on näidustatud täiskasvanutele, noorukitele ning 6-aastastele ja vanematele lastele.
Septanazal 1 mg/50 mg/ml on näidustatud täiskasvanutele, noorukitele ning 6-aastastele ja vanematele lastele.
Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml on näidustatud 2…6-aastastele lastele.
Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml on näidustatud 2…6-aastastele lastele.

 

Lähima SeptaNazalit pakkuva apteegi leiab raviminfo.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid