10 tapeeditrendi, mis peavad ajahambale vastu

kodus.ee
Tootja

Eesti kodudes on ligi sada aastat olnud kõige levinumaks seinakatteks tapeet. Tapeete valmistatakse erinevatest materjalidest, erineva struktuuri ja mustriga, seega valikut on palju, aga eksimisruumi samuti. K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina toob välja trendid, mille puhul pole põhjust lähemate aastate jooksul hakata tapeeti välja vahetama.
 

1)    Ümbertöödeldud paberist, bambusest või papüürusest taaskasutustapeet. Jätkusuutlikkus ja keskkonnateadlikkus tõstavad pead ka sisekujundustrendides. Kuna tegu on enamasti õrna materjaliga, tasub teada, et paigaldamine võib olla keerukam kui näiteks fliis- ja vinüültapeedi puhul. 

2)    Naturaalkangast efektne tekstiiltapeet, mida iseloomustab soojus ja hea heliisolatsioon. Naturaalkanga puhul tasub arvestada regulaarse hooldusega, sest kangas tikub koguma tolmu. 

3)    Fliistapeet, mille teeb trendikaks mugavus ja praktilisus. Fliis on vastupidav, kvaliteetne, lihtsalt paigaldatav ja õhku läbilaskev. Ka vinüültapeet on vastupidav, aga seda magamistubadesse vähese hingamise tõttu ei soovitata.

4)    Struktuurne tapeet, eriti populaarne on kivi, seemisnaha ja kalauime struktuur. 

5)    Tõetruu imitatsioon ning mäng mõõtkavaga. Industriaalses korteris võib kasutada betooni või telliskivi imitatsiooniga tapeeti, põhjamaiselt karges kodus kootud kangaga sarnanevat valget või karamellitooni tapeeti. 

6)    Põhjamaisest loodusest, näiteks rabast või metsast inspireeritud eritellimusel fototapeet ühes aktsentseinas, teised seinad peavad jääma tagasihoidlikult heledaks. 

7)    Soojad ja erksad värvitoonid, näiteks mündiroheline, mesine karamellitoon, helekollane prantsuse vanilje, heleroosa. 

8)    Luksuslik julgus mõõdukas annuses, näiteks ühevärviline kulla- või vasetoon kombinatsioonis musta või pruuniga.

9)    Matt üldmulje, läiketapeedid on lootusetult moest väljas.  

10) Eklektika, erinevate stiilide, mustrite, värvide ja struktuuride ühendamine.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid