3 hoiatavat märki, et tervisega pole kõik korras

kodus.ee
10 000 sammu või 30 minutit harjutusi peaks päevas olema | Shutterstock

Oled ikka kindel, et su valitud elustiil on hea ja õige? Su organism annab märku, kui midagi on valesti - vaata, kas mõni neist käib ka sinu kohta!

Sul on uneprobleemid

Magamatus ja uneprobleemid on esimene oluline ja hoiatav märk sellest, et tervisega pole sugugi kõik korras.  Vaata kriitilise pilguga üle oma toitumine ja eluviis ning korralda need vajadusel ümber - su keha tänab sind ning saad taas rahulikult uinuda.

Sa ei mäleta, millal viimati sportisid

Liikumine käib tervisliku eluviisi juurde - vähemalt 10 000 sammu päevas või 30 minutit sportlikke harjutusi  peaksid oma tervise huvides siiski tegema.  Kui õue või spordisaali minna ei taha, integreeri sportlik eluviis oma argipäeva: käi lifti asemel trepist, tee tööl lõunapausi järel kasvõi väike jalutustiir või jäta õhtul auto koju ning jaluta sõprade või kallimaga kokku saama.  Koer on mitte ainult äge kaaslane vaid ka hea fitnessboost: tahad või ei taha, temaga jalutama minema pead ikka.

Sa "kannad" liiga palju alkoholi

Kuigi tarbite sõpradega peol  ühepalju alkoholi, sina purju ei jää? See on märk, et su keha on alkoholiga harjunud ning vajad purjakile jäämiseks järjest suuremat kogust. Mitte mingil juhul!  Joomine ja pidutsemine on out, tervislikud eluviisid on moes. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid