3 nippi, kuidas köök rohkem korras paistab

kodus.ee
köök, interjöör
Moodne köök | Shutterstock

Kuigi hoiad enda arust kööki korras, paistab sealt ikka justkui väike korralagedus? Mõnda asja annab köögi kujundusega parandada.

köögikapp, sahtel
Köögikapid- ja sahtlid. | Shutterstock

Selgepiiriline disain

Kui plaanid köögimööblit vahetada, siis tasub teada, et kõige korrastatumalt mõjub selgepiirilise disainiga minimalistlik modernne köök, kus kasutusel ka käepidemeteta esipaneelid. Samas on modernne köök piisavalt paindlik, võid seal kasutada nii puitu kui ka betooni ja roostevaba terast, klaasi ja kõrgläikelisi pindu vms.  Huvitavaid kontraste saad luua näiteks seinavärviga: vaata 2018. aasta trendivärvide ülevaadet!

 

seinariiul, köök
Köögiriistad seinal | Shutterstock

Tõsta seinale

Köögi töötasapinnale kipub samuti asju kogunema: küll kodumasinad, küll maitseainepurgid, nõud ja köögiriistad, aga ka puhastusvahendid jms. Tegelikult tasuks need kõik pigem seinale tõsta: näiteks riputustoru koos konksude ja kastikestega annab võimaluse erineva pisikraami hoiustamiseks. Noad saad samuti seinale noahoidjasse tõsta, vaata selle tegemise õpetust siit!

 

köögikapp, sahtel
Köögikapid- ja sahtlid. | Shutterstock

Piisavalt panipaiku

Hoolitse selle eest, et köögis oleks igal asjal oma kindel koht - kasuta ära ka pisemad vahed jms, et sinna sobivad panipaiku organiseerida.  Kapiukse sisemisele poolele saad panna näiteks konksu kotikese riputamiseks vms, panipaikade tuleb olla leidlik. Korrastatud üldmuljet aitavad luua ka karbid, kastid ja korvid, mis üleliigseid pisiasju mahutavad. Küll aga hoolitse selle eest, et köögis oleks tõesti vaid need asjad, mida igapäevaselt söögitegemisel vajad, muud kraami võid hoiustada ka kaugemas panipaigas.

Sarnased artiklid