4 asja, mida köögis teha ei tohiks

kodus.ee
123RF

Enamik inimesi veedab köögis märkimisväärselt aega - toiduvalmistamine võtab oma aja, ent köök on paljude jaoks ka kodu süda ja koosolemise koht. Mõned reeglid, millest köögis võiks kinni pidada ja tegevused, millel köögis kohta pole.

1. Rööprähklemine

Keskendu tegevusele, mis parasjagu käsil. Rööprähklemine köögis võib kõige hullemal juhul viia õnnetuseni - näiteks saad põletada, kui üritad samaaegselt tõsta tulelt kuuma panni ja toiduaineid valmis seada. Jaga kokkamine etappideks, valmista toiduained ette ja alles seejärel asu keetma-küpsetama.

2. Mahakukkunud toiduainete taaskasutus

Olgugi et su kodu põrand võib olla puhas, on kõigil kindlam tunne, kui mahakukkunud toiduained teed tagasi toidu sisse ei leia.

3. Mustad nõud kraanikausis

Tippkokkade köögid läigivad puhtusest: nad ei jäta midagi vedelema, vaid puhastavad kohe nii nõud kui tööpinnad. Nende eeskuju järgides võid alati rahulikult ka oma külalistele kööki näidata, ilma et peaksid häbi pärast silmad maha lööma.

4. Kuivanud plekid

Kui tahad, et su köök kaua kaunina vastu peaks, ära jäta ühki plekki puhastamata: mida kauem plekk seisab, seda tõenäolisem on, et seda on hiljem väga raske, kui mitte isegi võimatu eemaldada. Samuti kasuta lõikamiseks ikka lõikelauda, mitte tööpinda ning aseta kuumad nõud vastavatele alustele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid