5 lihtsat ideed ja nippi ehtida kodu munapühade rüüsse
kodus.ee
Pühadehõngu saab luua üsna lihtsate vahenditega. | Shutterstock

Lapsed jumaldavad munade värvimist ja koksimist, aga lisaks sellele traditsioonile võiks pere meeleheaks kodu lihavõttepühadeks ka ehtida. Lustakaid ja efektseid nippe jagab Haabersti K-rauta kaupluse aiaosakonna juhataja Viive Tambek.

1)   Reasta majaesisele trepile, väravapostidele või rõdupiirdele lastele väikeseks jäänud värvilised kummikud ning täida need tulpide, nartsisside või pajuokstega (ära unusta vett!). Kui kummikuid pole, sobivad ka värvilised emailämbrid, täpilised piimakannud või efektsed maitseainepurgid. 

2)   Too metsast rohelist sammalt ja eksponeeri seda suurel vaagnal, avaras klaasist vaasis või mõnes punutises. Sambla sisse saab panna nii värvitud mune, väikesesse klaaspurki uputatud küünlaid kui teisi lihavõttekaunistusi. 

3)   Pane vaas vaasi ehk täida kitsas madalam klaasist vaas vee ja lilledega ning aseta see avarasse või ümara vormiga klaasvaasi. Seejärel täida välimine vaas ühe- või mitmevärviliste munadega, kasutada võib ka näiteks vutimune. Samamoodi võib panna vaasi ka metallist punutise sisse. Tulemus saab väga efektne.

4)   Too metsast suur haruline oks, pane see põrandavaasi ja ehi lihavõttepuu. Kasuta selleks erksavärvilisi tühjaks puhutud mune. 

5)   Vala poolikutesse katkiste äärtega munakoorte sisse jõuludest üle jäänud küünlajuppide vaha ning pane sisse küünlataht. Täida küünaldega suur munarest, sekka võid panna ka mõned päris värvitud munad.

Sarnased artiklid