5 mööblieset, mille pealt ei tasu kokku hoida

Sisuturundus
Tootja

Tänapäeval on mööbel paljuski nagu kiirmood, mis ei ole mõeldud pikalt kestma ning mida vahetatakse üsna ruttu uute ja trendikamate mööbliesemete vastu välja.

Sisustuse pidev uuendamine ei ole tingimata halb nähtus, sest üsna sageli on see argumenteeritult põhjendatud. Kui isiklikus elus midagi olulist juhtub, siis on igati loomulik vaadata oma senine mööblivalik kriitilise pilguga üle.
Samas on ka mööbliesemed, mis võiks olla kestvamad. Need on näiteks asjad, mis on seotud kodutehnikaga. Või siis esemed, millest sõltub ülejäänud toa, võib olla ka terve elamise kujundus.
Meie kodudes on teatud kindlad mööbliesemed, mille pealt ei tasu kokku hoida. Neid asju ei taha te lihtsalt niisama välja vahetada, mistõttu tuleb neid hoolega valida.
Millest on jutt?
 

Köögimööbel
 

Köögimööbel on kodus üks keerulisemaid ja enim kasutatavamaid sisustuselemente. Tingimused, millele köögikapid, -töötasapind ja -riiulid peavad vastu pidama, on väga keerulised: ühelt poolt kokkupuude niiskusega (valamu ümbrus) ja temperatuuri muutustega (ahju, pliidi, nõudepesumasina piirkond), teisalt otsene füüsiline mõju toidu valmistamisel ning köögitehnika kasutamisel. Köögimööbel peab olema ka väga hea koormustaluvusega, kuna kappides ja riiulites hoitavad esemed ning kodumasinad on üsna rasked.
Et mööbel sellise väljakutsega hästi toime tuleks, ei tasu kokkuhoiu nimel kvaliteedis järeleandmisi teha ning valida hinnalt odavam, ent küsitavate omadustega mööbel.
 

Voodi
 

Voodi on samuti üks neid mööbliesemeid, mille ostmisel ei tohiks endale hinnapiiri seada. Voodi sobivusest ja mugavusest sõltub otseselt meie üldine elukvaliteet - kehval asemel ei puhka inimene end korralikult välja, nii keha kui vaim on pidevalt väsinud ning tervis võib tuntavalt halveneda.
Magamisaseme puhul on tegelikult olulisemad mõlemad - nii voodiraam kui ka madrats. Elu on näidanud, et voodite ja madratsite hinnad on korrelatsioonis nende vastupidavuse ja kasutajamugavusega.
 

Pehme mööbel
 

Diivanid ja tugitoolid on elutoa kroonimata kuningad. Liialdamata võib öelda, et need on selle ruumi kõige tähtsamad sisustuselemendid.
Pehme mööbli välimus on tavaliselt tihedalt seotud interjööri kujundusega. Kui diivan peaks välja vahetamisele minema, siis tuleb suure tõenäosusega teha kohandusi ka ülejäänud sisustuses. Vahetada näiteks välja tugitoolid, vaip või kardinad või siis värskendada siseviimistlust.

Et diivan ei väsiks ja püsiks veel viie või kümne aasta järelgi kena ja kutsuv, ei maksa seda valida puhtalt hinna põhjal. Odav pehme mööbel võib väliselt näha välja nagu kallima hinnaklassi mudel, kuid selle sisu on tõenäoliselt kehvem. Diivanite lühikese eluea põhjuseks on sageli nõrk karkass, kus on kasutatud plastikust kinnitusvahendeid.
Otsides elutuppa uut pehme mööbli komplekti, tasub kiigata Kaup24 e-poodi. Kui aga vajate konkreetselt nurgadiivanit, siis nurgadiivanite valikuga saab tutvuda siin.
 

Garderoobisüsteemid
 

Garderoobi, panipaika või seinanišši paigaldatud konstruktsioon ühes riiulite, hoiukorvide ja rõivastangedega on tavaliselt eritellimustöö, mis on mõeldud spetsiaalselt antud asukohta. 
Kuigi öeldakse, et kõik, mis liigub, see ka kulub, ei tohiks me garderoobisüsteemide puhul endale sellist mõtlemisviisi lubada.

Pigem tuleks mõelda, et liikuvate osade puhul tuleb veenduda nende töökindluses ja eelistada parimatest parimat. Mitte aga leppida arvamusega, et liikuvad mehhanismid ongi lühiajalise kestusega. Garderoobisüsteemi teisaldamine on kulukas ja keerukas ettevõtmine, mis võib rikkuda terve ruumi remondi.
 

Esemed, mis saavad niiskust
 

Vannitoa-, duširuumi-, sauna- ja aiamööbel paikneb niiskusele avatud keskkonnas. Kuigi tootjad on selle asjaoluga arvestanud ja kasutanud vastavaid materjale, ei ole kõik pesuruumi või terrassile mõeldud mööbliesemed samaväärse vastupidavusega.
Kui välimööbel paari suve äral oma välimuse kaotab, ei too see tõenäoliselt kaasa majanduslikku krahhi, kui aga vannitoamööbel pideva märjaks saamise tõttu laguneb, siis tuleb lisaks sisustuse uuendamisele teha ruumis remonti.
Seega ei tasu niisketesse oludesse mööblit muretsedes iga senti lugeda.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid