5 nippi, kuidas pisikesest köögist maksimum võtta

kodus.ee
Katusekorteri pisike köök | 123RF

Mitte alati ei pruugi köök olla suur ja avatud ruum - kuidas 3-5m2 pisikest kööki maksimaalselt kasutada ja muuta see tõeliselt vaatamist väärt ruumiks?

1. Heledad, neutraalsed toonid

123RF

Mida tumedam on sinu pisike köök, seda kokkusurutum ta näib. Kasuta kujunduses heledaid, neutraalseid toone ja kui vähegi võimalik, luba aknast palju loomulikku valgust - kõik see lisab avarust.

 

2. Värviampsud

123RF

Eelnev jutt ei tähenda seda, et peaksid pisikeses köögis vahvatest värviampsudest loobuma - lisa värve näiteks mõne mööbliesemega või too kööki stiilne värviline külmkapp. Ka värvilised nõud aitavad muidu neutraalsetes, heledates toonides köögile särtsu juurde anda.

 

3. Riputa seinale

Jäta endale maksimaalselt tööpinda, kasutades ära seinaruumi - näiteks noahoidja saad seinale riputada, samuti pakub Ikea väga mugavaid ja soodsaid riiuleid pisividinate hoiustamiseks.

 

4. Ratastel hoiuruum

Kõik kapid ei pea ilmtingimata seina küljes kinni olema - näiteks ratastel hoiuruum võimaldab seda tuua lähemale, kui parasjagu kokkamas oled ning lükata näiteks laua alla, kui seda tarvis pole.

 

5. Organiseeri läbimõeldult

123RF

Mõtle hoolikalt läbi, mida sul tegelikult ka köögis igapäevaselt tarvis läheb ja mida kasutad vaid kord-paar aastas. Viimased köögitarbed võid ka mujale panipaika viia, et need siis alles kööki tuua, kui tõesti tarvis.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid