5 põhjust, miks soetada Kärcheri tolmuimeja

Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Koristamine on tegevus, millele kulub palju aega. Selleks, et koristamine oleks võimalikult efektiivne, on vaja head tolmuimejat. Tolmuimeja abil on võimalik tolmu kokku koguda kiiresti ja mugavalt. Võrreldes harjaga ei ole vaja tolmu eraldi spetsiaalsele kühvlile kokku koguda, mis tagab puhtama tulemuse, sest harjaga võib vähene puru jääda kühvlile lükates põrandale.

Milline tolmuimeja valida?

Tolmuimejatest on olemas erinevaid versioone - näiteks on olemas traditsioonilised tolmuimejad, mis koosnevad mahutist, voolikust, puhastusotsikust ja ratastest. See annab võimaluse transportida tolmuimejat mugavalt ühest ruumist teise. Olenemata sellest, et on olemas ka mugavaid versioone, võtavad nad palju ruumi. Voolik võimaldab ligipääsu ka kõige kitsamatesse nurkadesse.

Varstolmuimejad on püstises asendis ja meenutab välimuselt pigem harja. Tema kasutamine on mugavam, sest ei eelda kummardamist. Lisaks võtavad nad vähem ruumi ja tekitavad vähem müra. Peale eelmainitute on olemas ka robottolmuimejad, mis teevad toa tolmust puhtaks ilma kõrvalise abita. Lisaks varstolmuimejatele kasutatakse ka käeshoitavaid tolmuimejaid selleks, et jõuda raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse. Need on eriti head siis, kui soovite puhastada autot või mööblit.

Tolmuimejate maailm on suur ja lai, mistõttu saab valida erinevate brändide vahel. Üks tuntuim bränd on Kärcher. Toome teieni 5 põhjust, miks soetada just Kärcher tolmuimeja.

Kvaliteet

Kärcheri tolmuimejad on tuntud oma kvaliteedi poolest. Kuna tegemist on kõrgekvaliteetse brändiga, on nende tooted igati hinnas. Lisaks kehtib toodetele kaheaastane garantii. Tolmuimeja olulised komponendid - hari, filtrid ja tolmukott on kvaliteetsed.

Lisaks komponentidele tasub vaadata ka optimeeritud õhuvoolu, mida peetakse üheks oluliseks näitajaks masina juures. Tegemist on 1 minuti jooksul imetud õhu kogus, mida mõõdetakse kuupmeetrites. See saavutatakse siis, kui on mootor võimas ja tolmuimeja ehitus kooskõlas. Näiteks ei tohi olla torus teravaid nurki ja paindeid, otsikud peaksid olema tõhusad ning vastama pinnakattele ja tolmukott peab ühilduma masinaga. Niimoodi on tagatud hea imemisvõimsus, mis teeb tolmuimeja töö kvaliteetseks. Kehva imemisvõimsusega masin suuremat mustust kätte ei saa.

Töökindlus

Kuna Kärcheri tolmuimeja on kvaliteetne, saab ta ka oma tööga hästi hakkama. Selleks, et tolmuimeja saaks kõik puhtaks koristada, tasub vaadata võimsust. Kõik Kärcheri tolmuimejad on küllaltki võimsad, kuid samas ka tõhusad ja energiasäästlikud. Uutel mudelitel on tõhusad mootorid ja lisaks on neil ka uuesti välja töötatud põrandaotsikud ja voolikud. Näiteks kõige võimsamal mudelil on imemisvõimsuseks 260W. Selle eeliseks on optimaalne mustuse kogumine ja aja kokkuhoid.

Töökindluse tagab ka tugev konstruktsioon. Näiteks osa mudelid on sellise kujuga, et nende peale saab asetada ka muid asju. Tolmuimejate imemisvoolikud on suurema läbimõõduga, mis tagab selle, et õhuvool on suurem ja väheneb ummistuse tekkimise riski, mis võib juhtuda, kui eemaldatakse mustust, mis on jämedama struktuuriga.

Lai valik puhastusfunktsioone

Tänapäevastel tolmuimejatel on lai kasutusvaldkond. Need tolmuimejad saavad hakkama ka märja põranda puhastamisega.

Tolmuimejate puhastusmeetoditeks peetakse sageli kolme viisi. Esimeseks on kuiv puhastamine, mis on peamine tolmuimeja kasutusvaldkond. See võimaldab eemaldada kuiva mustust. Need tolmuimejad on enamasti kerged, kuna sisaldavad palju erinevaid filtreid. Osa tolmuimejaid on varustatud ka veefiltriga, mis võimaldab saavutada maksimaalse puhtuse ja värske toaõhu. Seetõttu sobivad need eriti hästi allergikutele.

Lisaks on tolmuimejatel olemas ka märja puhastamise funktsioon. Seda sisaldavate tolmuimejate konstruktsioon peab olema veekindel, mis võimaldab ka niisket mustust koguda. Sellised seadmed on aga raskemad. Sellised tolmuimejad on varustatud padrunfiltriga, mis võimaldab eemaldada nii kuiva kui ka märga mustust ilma filtrit vahetamata.

Peale eelmainitute on olemas ka pesemisfunktsioon. Sellised tolmuimejad sobivad ideaalselt neile, kes soovivad, et lisaks põrandale oleksid korras ka tekstiil, vaipkatted ja mööbel.

Lai valik tolmuimejaid

Kärcheri valikus on olemas nii traditsioonilised tolmuimejad, varstolmuimejad kui ka käeshoitavad tolmuimejad. Käsitolmuimejad on väikesed, aga seejuures suure jõudlusega. Need sobivad väikestesse majapidamistesse, kus asuvad vähesed panipaigad. Tolmukotiga tolmuimejad puhastavad kiiresti kogu maja, lisaks on neil hügieeniline filtrisüsteem. Tolmukotita tolmuimejates on multi-tsükloniline tehnoloogia. Mustus koguneb spetsiaalsesse konteinerisse. Veefiltriga tolmuimejad sobivad ideaalselt allergikutele, kuna tagavad ka värske õhu.

Tolmuimejaid on saadaval erineva võimsusega ja lisafunktsioonidega, mistõttu on võimalik leida just enda kodusse sobiv töövahend. Samuti on tolmuimejate kasutamine lihtne- filtri vahetamiseks kulub aega vaid mõned sekundid. Samuti on võimalik eemaldada käepidet, mis võimaldab puhastada mugava asendiga.

Suur valik lisavarustust

Lisatarvikutega on võimalik optimeerida võimsust ja suurendada masinate kasutusalasid. Lisaks on neid võimalik vahetada, kui üks osa tolmuimejast peaks katki minema. Originaaltarvikuid soetades on võimalik, et masin ei lähe veel rohkem katki ja see, et masin töötaks sama hästi kui enne.

Tolmuimeja tarvikutest on olulisemad kindlasti filter ja tolmukotid, mida tuleb aeg-ajalt vahetada. Kangast filtrid koguvad ise palju mustust. Paberist filtrid on tõhusamad kui kangast filtrid, kuid nende kaudu võivad endiselt allergeenid sattuda keskkonda. Veefiltri korral mustus “uputatakse” vette. Anti-allergeensed filtrid võimaldavad lisaks mustusele eemaldada ka baktereid.

Leia endale parim Kärcheri tolmuimeja Kaup24.ee abiga!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid