5 suurt viga, mida esiku sisustamisel tehakse

kodus.ee
esik
Kas sinu esikus on piisavalt panipaiku ja igal asjal oma koht? | Shutterstock

Kuigi kodus võib muidu olla kõik tip-top, kipub esik, see meie kodu visiitkaart, jääma vaeslapse ossa. Sinna kogunevad jalanõude hordid ning kotikuhilad, postkastikraamist kõnelemata. Vaata levinud vigu esiku sisustamisel ja kuidas neid vältida!

Esik kui kolikamber

Esikusse kiputakse koguma asju nö "jalust ära" ja nii paistabki esik õnnetu kolikambrina, kuhu visatakse kõik, mida üleliia tihti tarvis ei lähe.  Ent esik on ju meie kodu visiitkaart ja just see, mis jätab esimese mulje - kas sa ikka tahad, et kodu paistaks kolikambrina? Vii vähekasutatavad asjad esikust panipaikadesse (keldrisse, kuuri, pöönigule)  ning loo esikusse ka panipaigad, mis võimaldavad kraami silme alt ära panna. Ka esikus peaks igal asjal olema oma koht ja põhjendus, miks see asi just esikus peab olema.

Panipaigad puudu & liiga palju kraami

Kuigi me sooviks võib olla minimalistlik esik vaid pingikese ja ühe kingapaariga, näitab elu, et asju, mis esikusse riputada-sättida-silma alt ära panna, on ikkagi oluliselt rohkem. Eraldi nagid kottide karvis, väikestesse niššidesse ehitatud riiulid, trepialused panipaigad - ole nutikas ja loov ning kasuta ruumi maksimaalselt ära.

"Loomulikult tahame kõik endale mugavat ja mõnusat kodu, aga kord on juba nii, et seal kus inimene elab, koguneb ka asju," rääkis kodus.ee-le sisearhitekt Airita Aim.  Sestap soovitab sisearhitekt panipaigad varakult välja mõelda. "Uut korterit ostes ei kipu me mõtlema, et kuhu panna koristustarbed või erinevate hooaegade jalanõud, samuti sporditarbed ," räägib sisearhitekt. "Väikese korteri puhul igatsetakse rohkem ruumi ja õhku, ei taheta palju mööblit. Ent juba algusest nutikalt planeeritud tagasihoidlikes toonides suur seinakapp võimaldab sinna pool elamist ära paigutada ja ruum ei tundugi nii täis olevat," soovitab ta.

Ajast-arust mööbel või juhuslikku laadi sisustus

Nagu öeldud, on esik me kodu visiitkaart, kuid pahatihti kiputakse sellesse investeerima viimasena ja siis, kui vahendeid juba napib - tundub, et mõni suvaline nagi ja muu nipet-näpet käib küll. Ometi tasub just esikust kujundada pilgupüüdja ja võimalusi selleks on mitmesuguseid: vaata kasvõi Pehmö pingikesi, Muuto pakub ülivahvaid seinanagisid jne. Ka postkasti saadud paberikraami saab esikus maitsekalt paigutada, samuti vihmavarjud ja muu.

Igasuguse iluta

Esik ei ole pelgalt funktsionaalne, vaid see on ka kaunis ruum, sinu kauni kodu osa. Kuigi põhirõhk on funktsionaalsusel, katsu ka esikut kaunistada, tuua esile selle ruumi plussid, mängida värvide ja mustritega, lisada peegleid, kunstiteoseid ja aksessuaare.

Liiga vähe valgust

Kas oled ka mõelnud, kuidas esikut valgustada? Kas leiad panipaikadest asjad kenasti üles või pead pimeduses kobama? Planeeri esikusse hästi läbimõeldud valguslahendus erinevate valgustitega, ühe ja ainsa laelambi aeg on ammu läbi saanud!

Sarnased artiklid