6 maitsvat rasvapõletajat

Kodutohter
Maitsev ja tervislik. | Shutterstock

Toitumises võivad anda alguse suurele muutusele. Lisa oma menüüsse maitsvad ampsud, mis aitavad sul nii tervislikult toituda kui ka saleneda.

Kaneel

Uuringud näitavad, et kaneelil on veresuhkrut stabiliseeriv toime. See omakorda piirab söögiisu, eriti 2. tüübi diabeetikutel. Lisa veidi kaneeli kohvisse, teesse või jogurtisse – nii saad magusat ilma kaloriteta. Peale selle ergutab kaneel ainevahetust.


Kaerapuder

Hommikune täisterakaerapuder sisaldab rikkalikult kiudaineid ja vett, lisaks on see kuum – kõik need asjaolud kokku on oivaliselt kõhtu täitev kombinatsioon. Kuuma toitu sööd aeglasemalt ning vesi ja kiudained hoiavad pikka aega mõnusat täiskõhutunnet. Maitsesta puder kaneeli või värskete/külmutatud marjadega, ja oledki oma hommikule andnud võrratu alguse.


Kreeka jogurt

Valgurikas koostis teeb Kreeka jogurtist suurepärase salenemisabilise – selles on kaks korda rohkem valku kui teistes jogurtites. Toitumisteadlased on kindlaks teinud, et valgurikka toidu seedimine kestab kauem ja tekitab täiskõhutunde pikemaks ajaks kui vähese valguga road. Võrreldes süsivesikutega põletab keha valkude seedimisel ka rohkem kaloreid.


Arbuus ja greip

Kuna arbuus sisaldab ohtralt vett, võtab ta kõhus rohkem ruumi. See saadab kehale teate, et oled juba küllalt söönud ning seega vajad vähem lisatoitu. Peale selle leidub arbuusis antioksüdant lükopeeni ning A- ja C- vitamiini.

Paljud värsked puu- ja köögiviljad ning marjad – õunad, pirnid, viinamarjad, maasikad, vaarikad, seller, porgand jne – pakuvad hulganisti vett ja toitaineid ilma rohkete kaloriteta. Lisaks on need imemaitsvad!

Näiteks greip ei ole ise küll eriline rasvapõletaja, kuid see maitsev vili annab meile täiskõhutunde ilma suure kalorihulgata. Enne söömist tasub juua klaas või pool greibimahla, kuna see aitab söögiisu pärssida.

 

Roheline tee
 

Roheline tee aitab kõhurasva lagundada, väidavad paljud uuringud. Jaapani teadlaste rühm eesotsas Takatoshi Murasega väidab, et kui 75 kg kaaluv inimene joob päevas neli tassi (0,8 l) rohelist teed, suureneb ta vastupidavus, väheneb hingamissagedus ja organism põletab rohkem rasva. Rohelise tee joomine aitab muu hulgas kaitsta aju Alzheimeri tõve ja teiste dementsuse vormide eest. Ajakirjas Phytomedicine avaldatud uuringu järgi on rohelisel teel kaitsev roll ka vähi vastu.  

Sarnased artiklid