Mõõdutundetu toidu ahmimine viitab kompulsiivsele toitumishäirele, mille korral inimene ei suuda kuidagi söömist lõpetada, kuigi kõht on ammu täis.
Mis on kompulsiivne toitumishäire?
Kompulsiivne toitumishäire on söömise kontrolli häire.
Sobiv on selline toitainetihedus, millega saame kätte kõik vajalikud toitained: valgud, rasvad, süsivesikud, vitamiinid ja mineraalained.
Energiatihedus on energia ehk kalorite sisaldus teatud toidu kaalus.
Ehkki mahetoidu pooldajad räägivad selle kasulikkusest ja tervislikkusest, tunnistavad perearstid, et uuringute puudumise tõttu ei julge nad mahetoitu soovitada, kuna ei usu, et see tervisele tavatoidust paremini mõjuks.
Mahepõllumajanduse spetsialist j
Vahel on vaja lemmikloomadel toit välja vahetada. On selge, et kutsikale sobivat toitu antakse kutsikaeas ja kui ta saab täiskasvanuks, siis sobib ka väiksema kalorsusega toit, kust saaks kõik vajalikud toitained kätte.
Üha trendikamaks muutub hüdropoonika – vesikultuur/vesiaiandus ehk taimede kasvatamine ilma mullata, kasutades selle asemel toitelahuseid.
Taimejuured võivad olla vabalt sellises toitelahuses või anorgaanilises substraadis nagu perliit, keramsiit/kergkr
Paljud köögiviljades olevad toitained imenduvad paremini siis, kui neid on kuumutatud.
Miks peab sööma sooja toitu?
Sooja toitu soovitatakse süüa, sest soe toit on mitmekülgsem kui külmad suupisted või võileivad.
Perearst Diana Ingerainen toob välja toitumise ja hommikusöögiga seotud 13 põhitõde.
* Toitumine lähtub hästi lihtsatest põhimõtetest ja talupojaloogikast. Mida keerukam, kättesaamatum ja maitsetum on dieet, seda vähem see kinnistub ja töötab.
See, mis on kasulik südamele, on kasulik ka ajule.
Toitumisteaduse seisukohalt on meie põhjamaine toitumine igati ajule kasulik: täisteravili, köögivili, marjad, puuviljad, kasulikud õlid, nagu näiteks rapsi- ja oliiviõli, lahjad piimatooted ja kala.