62% eestlastest kulutab nädalas kuni 5 tundi koristustöödele

kodus.ee
Koristamisel aja kokkuhoidmise saladus seisneb seadme ühenduvuses. | Tootja

Eestis on kodude koristamine jagatud kohustus – 99% naistest ja 94% meestest panustavad koristamisesse. 62% eestlastest kulutab selleks nädalas kuni 5 tundi ning kolmandikul läheb kodu puhastamiseks veelgi kauem, selgus elektroonikaettevõtte LG Electronics (LG) värskest uuringust.

Hoolimata sellest, et kodu korrashoid on jagatud tegevus, panustavad naised selleks rohkem aega. Peaaegu pooltel vastanud naistest kulub koristamisele enam kui 5 tundi, kuid kõigest veerand meestest kulutab nii palju väärtuslikke tunde kodu korrashoiule.

Kuigi palju räägitakse naiste- ja meestevahelisest võrdsest tööjaotusest, näitavad uuringutulemused taaskord, et just naised pühendavad kodule rohkem aega. Õnneks võimaldavad aga uue generatsiooni nutikad tehnoloogiad anda naistel igas rollis oma parima, jättes neile ka piisavas koguses vaba aega.

Aja kokkuhoidmise saladus seisneb nii seadme ühenduvuses kui selle uusimates ja täiustatud funktsioonides. Sellised nutikad seadmed vähendavad oluliselt majapidamistöödele kuluvat aega. Näiteks puhastavad ühendatud pesumasinad riideid kiiremini, kasutades selleks alati vaid õigeid seadeid, mida saab juhtida mobiilirakenduste kaudu. Lisaks saab kuivatusfunktsiooniga pesumasin käivitada kuivatusprogrammi automaatselt kohe pärast pesuprogrammi lõppemist. Robottolmuimejad on samuti abiks tüütute majapidamistööde juures, aidates hoida kokku koristamisele kuluvat väärtuslikku vaba aega. Õhupuhastaja hoiab aga koduõhu tolmust puhtana ning vähendab seetõttu ka tolmu kogunemist teistele pindadele.

* Uuring viidi läbi 2018. aasta märtsis ning selles osales 505 inimest.

Milliste näitejate järgi tolmuimejat valida, sellest loe siit
Kevadisest suurpuhastusest loe siit.

Sarnased artiklid