7 põhjust, miks üleminekuaastad teevad rõõmu

Kodutohter
Üleminekuaastad pole veel maailmalõpp. | Shutterstock

Üleminekuaastad ei pea olema täis hirmu ja masendust.

1.         Iga uus eluetapp on moodsalt väljendudes uus väljakutse, mis võib kaasa tuua uusi ja huvitavaid seiklusi. Menstruatsioon ei ole naiselikkuse sümbol, vaid lihtsalt märk, et naine on jõudnud viljakasse ikka.

2.         Menstruatsiooni lõppemine teeb igapäevaelu lihtsamaks: kõhuvalu ja mõnedel ka rohke verekaotus jäävad minevikku. Ei pea ostma kõhuvalutablette ega sidemeid, raha kokkuhoid missugune.

3.         Ei pea kartma soovimatut rasestumist. Rasestumisvastaste pillide võtmise võib lõpetada, kui viimasest menstruatsioonist on möödunud aasta. Jällegi raha kokkuhoid.

4.         Jääb rohkem aega, mida pühenda oma elukaaslasele või harrastustele.

5.         Kui lapsed on kodust lahkunud ja paarisuhe hea, võib seksielu muutuda huvitavamaks, sest nüüd võib täiskasvanute asja teha igal ajal ja kodus igas võimalikus kohas.

6.         50-aastaselt pole veel hilja karjääri teha, kui panustada sellele aega ja jõudu.

7.         Kui su sõbrannad on enam-vähem samaealised, siis jääb teil kõigil rohkem aega kokku saada, käia koos sportimas, kepikõnnil, ujumas, spaas lõõgastumas. Nii saab üksteist julgustada ja kindlasti on teemasid, mille üle lõbusalt naerda.

Sarnased artiklid