8 ideed modernse vannitoa sisustamiseks

Sisuturundus
Kaup24.ee

Me veedame iga päev osa oma elust vannitoast, mistõttu ei tohiks jätta ka selle sisustamine tahaplaanile. Kui Sulle meeldib olla interjööri suhtes stiilne ning Sind paelub modernne stiil, mis sai alguse juba 20. sajandi algul, siis kindlasti tasuks seda ka vannitoa puhul kasutada. Modernset stiili on kerge saavutada, kui järgid järgnevaid nõuandeid.

1. Veendu stiili sobivuses
 

Kui plaanid vannitoas modernsemat välimust luua, siis peaksid olema ka kindel selle stiili omadustes. Modernset stiili üldiselt iseloomustab avarus, minimalism, funktsionaalsus, selged piirjooned, loodusega seonduvad värvid ja keskkonnasõbralikkus. Värvideks on üldiselt türkiissinine, erinevat tooni rohelised, pruun, rooste sarnane värv ning valge. Palju kasutatakse klaasist või puust valmistatud materjali, mis sobivad ideaalselt vannituppa.
 

2. Mõtle, milline võiks Sinu ideaalne vannituba välja näha
 

Nüüd, kui oled tutvunud modernse stiili tunnusjoontega, on aeg mõelda, kuidas seda vannitoas rakendada. Kindlasti arvesta vannitoa suuruse ja planeeringuga. Paiguta mõttes mööbliosad, mis Sulle võiksid meeldida, erinevatesse kohtadesse ning planeeri, milline võiks Sinu ideaalne vannituba välja näha. Kusjuures, olemas on ka erinevaid rakendusi telefonides, mis lasevad mööblit visuaalselt paigutada, mis aitab jällegi Sinul kergemini otsustada. Kui Sul puuduvad ideed, siis soovitame näiteks internetist otsida näiteid, mille järgi saada ideid või inspiratsiooni. Kujutluspilt aitab kergemini planeerida ka eelarvet.
 

3. Millist mööblit või sisustuselemente Sul vaja läheb?
 

Pea meeles, et alati ei pea kõike välja vahetama. Kui planeerid modernset vannituba, siis suure tõenäosusega ei pea alati välja vahetama segisteid või muud sarnast. Pigem pane rõhku suurematele pindadele ja esemetele - seintele, sanitaartehnikale, kappidele jne.
 

4.Tutvu vannitoa mööbli valikuga

Paljud tootjad valmistavad erinevaid modernses stiilis mööblit, mistõttu on oluline tutvuda, mida parasjagu turul pakutakse. Hea nipp on soetada vannitoamööbel internetist, kuid üle vaadata tavapoes. Veebipoodides on suurem tõenäosus soetada toode odavamalt kui tavapoes. Nii saad ka toote välimuses veenduda enne selle tellimist internetist. Õnneks kehtib veebipoodides ka ostugarantii, mis annab Sulle õiguse mittesobiv toode hiljem tagastada või ümber vahetada. Näiteks on võimalik vannitoa mööbli ja nende hindadega tutvuda lähemalt siin.


5. Loo eelarve

Peale toodetega tutvumist oled saanud kindlasti hindades ka ülevaate - aeg on planeerida eelarve. Eelarve aitab Sul mitte üleliia raha kulutada ning paremini sisustust ka planeerida. Kuna moderne stiil on üldiselt kallima sisustusega, siis peaksid sellega ka arvestama. Kõige soodsamate kaupade puhul võib kvaliteet lisaks kaheldav olla. Lisa igale vajaminevale tootele puhverraha ehk “igaks juhuks raha”. Nii saad eelarves püsida ka siis, kui näiteks vajaminevat toodet enam poes müügil pole ning pead valima siiski kallima variandi.
 

6. Kasuta modernseid sisustuse tehnikaid
 

Modernism rõhub eelkõige minimalismile, avarusele, looduslähedastele värvidele ja materjalidele - sellest tulenevalt lähtu ka kujundamisel. Puust ristküliku kujulised vannitoakapid, rohelised taimed, neutraalset värvi seinad, selgete piirjoontega ja geomeetrilised sisustuselemendid (peeglid, kapid, dušikabiinid) - need aitavad luua modernse interjööri kiirelt ja mugavalt. Rohelised taimed annavad vannitoale juurde palju värvi - kui päris taimedega tegelemine tundub Sinu jaoks kohustus, siis võid vabalt soetada ka kunstlilli. Selged piirjooned, geomeetrilised kujundid ja neutraalsed toonid aitavad säilitada toas avara mulje, tekitades väikesest ruumist palju suurema ruumi mulje. Kindlasti proovi mitte vannituba mööbliga üle kuhjata, et säilitada minimalismi. Selleks kasuta ruumi targalt ning praktiliselt.
 

7. Kasuta uuemat tehnoloogiat
 

Kuigi modernne stiil kujunes välja 20. sajandi lõpus ning selle haripunkt oli 1930ndatel, siis tasuks siiski ära kasutada tänapäeva tehnoloogiat praktilisuse loomiseks. Termosegistid, seina sisse ehitatavad WC-potid, nutikad kraanikausid - need muudavad kogu olemise kindlasti mõnevõrra mõnusamaks.
 

8. Veendu hubasuses
 

Kuigi modernne stiil on äärmiselt stiilne ning on kindlasti pilgupüüdja igale Sinu külalisele, siis peaksid siiski ise veenduma, et vannituba oleks Sinu jaoks hubane ja mõnus. Kui kõik modernse stiili sisustuselemendid siiski ei vasta päris Sinu soovile ja eelistustele, siis tasuks kindlasti mõelda, mis muud lahendused võiksid seda asendada.

Modernse stiili kasutamine vannitoa sisustamiseks on igati suurepärane moodus, kuidas luua endale hubane interjöör. Selleks pea meeles eelnevalt mainitud ideesi, mis aitavad Sul sisustamist planeerida, hoides kokku aega ja raha.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid