Ajavargad kodus

Kodutohter
Shutterstock

Kui oma päevased tegevused kirja panna, saad mustvalgel silme ette oma aja vargad.

* Teler on parim ajavaras, sest väsinuna ja pahas tujus olles jäädakse selle ette tundideks istuma, kuigi jalamaid ununeb, mida vaadati, ja ega tujugi lähe paremaks.

Enne kui teleri lahti keerad, loe saatekavast, mis kavas on, ja otsusta, millist saadet vaatad ja millist mitte. Tee teler lahti täpselt saate alguseks, mitte minutitki varem.

Vähemalt pooletunnise jalutuskäigu aja hoiad niimoodi kokku kindlasti.

Kas oled kunagi proovinud, milline on elu ilma telerita? Tõmba üheks nädalaks telekas seinast välja või peida see kuhugi kappi ja vaata, mis juhtub.

 

* Diivan on enamasti üks kõige rohkem kasutust leidev mööbliese kodus. Pärast pingelist tööpäeva diivanil pikutada pole ju patt, kuigi mõnus jalutuskäik võtab tööstressi kergemini maha.

Tasub igaks päevaks kirja panna, kui kaua vaatad diivanil lesides telerit, kaua loed, kaua pikutad. Visku sohvale alles pärast jalutuskäiku. Kuigi diivan on pärast tööpäeva vaata et kavalaim meelitaja (koos teleriga kohe kindlasti kõige-kõige...), ära unusta, et jalutuskäik värskendab rohkem kui pikutamine. Kui aga jääd lausa magama, on õhtul raskem uinuda.

 

* Kodutööd. Vastutustundlikult inimeselt võtavad igapäevased kodutööd palju aega.

Tasub pereliikmetega nõu pidada ja kodutööd vennalikult ära jagada. Kuigi teine pereliige ehk ei korista nii hästi kui sina, jääb tulemus siiski rahuldav, ja varsti on koristuskord ju jälle sinu käes.

Ehk aitavad kodu korras hoida väiksed praktilised ümberkorraldused, ehk annab siia-sinna kappidesse ruumi teha.

 

* Töötad kodus, kuna ei jõudnud tööl seda või toda ära teha. Üsna tavaline on see, et kodus mõeldakse järgmisele tööpäevale, räägitakse sellest pereliikmetega.

Otsusta juba hommikul, et täna sa tööd koju kaasa ei võta ei füüsiliselt ega mõteteski. Pereliikmetega võib kokku leppida, et igaüks räägib oma päevast õhtusöögilaua taga ja muul ajal seda teemat ei puudutata.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid